MŚ w Seefeld: Sylwetka Markusa Eisenbichlera

0
804
fot. Kinga Stanaszek

Markus Eisenbichler został mistrzem świata na dużej skoczni w Innsbrucku 2019. Pierwszy konkurs MŚ Seefeld 2019 przeszedł do historii i nie zostanie zapisany przez Polaków jako szczęśliwy.

Analizując sylwetkę złotego medalisty, należy powiedzieć, że nie był on głównym kandydatem do triumfu w dzisiejszych zawodach. Tak jakoś zawsze czegoś mu brakowało. W Pucharze Świata bez zwycięstwa, ale pierwsze przyszło na najważniejszej imprezie. To skoczek dużych wyzwań.

Pierwszy indywidualny medal MŚ Markus Eisenbichler wywalczył w Lahti. Wówczas, również w pierwszym konkursie, zajął 3. miejsce na normalnym obiekcie ulegając tylko swojemu rodakowi – Andreasowi Wellingerowi i Stefanowi Krafcie z Austrii.

Ten sezon można powiedzieć, iż jest dla ciągle podopiecznego Wernera Schustera najlepszym w karierze. Co prawda w klasyfikacji generalnej zajmuje miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki, ale podczas TCS był bliski triumfu zajmując w łącznej punktacji 2. miejsce. Co ciekawe, 3. miejsce zajął wówczas Stephan Layhe, zaś na Bergisel 2. miejsce pochwalić może się inny Niemiec – Karl Geiger.

Zawodnicy naszych zachodnich sąsiadów mają więc bardzo mocną drużynę. Z przykrością powiem, iż indywidualnie wyglądają znacznie lepiej niż biało-czerwoni, wśród których indywidualnymi sukcesami mogą pochwalić się zaledwie Kamil Stoch i Piotr Żyła. U Niemców zaś są to Freitag, Wellinger, Eisenbichler, Geiger, Layhe, czy też obecnie kontuzjowany – Severin Freund.

Podsumowując, zobaczmy jak prezentuje się lista sukcesów Markusa Eisenbichlera:

  • Liczba zwycięstw w PŚ: 0
  • Liczba podium w PŚ: 9
  • Mistrzostwa Świata:

Seefeld 2019 – złoto (skocznia duża)

Lahti 2017 – złoto (mikst; skocznia normalna)

Lahti 2017 – brąz (skocznia normalna)

  • Turniej Czterech Skoczni:

2. miejsce 2018/2019


  • Źródło: Własne + wikipedia
  • Foto: Kinga Stanaszek