Mistrzostwa Świata w Seefeld: Markus Eisenbichler najlepszy w serii próbnej

0
fot. Kinga Stanaszek

Markus Eisenbichler (130,5 m) potwierdził w serii próbnej przed konkursem drużynowym Mistrzostw Świata, że wczorajsze zwycięstwo nie było przypadkowe. Mistrz Świata na skoczni w Innsbrucku (HS130) wyprzedził drugiego Stefana Krafta (128,5 m) i trzeciego Timiego Zajca (126 m). Najwyżej z naszych reprezentantów został sklasyfikowany Piotr Żyła (117,5 m) – na 13. pozycji.

W czołówce serii próbnej uplasowali się także: na 4. miejscu Michael Hayboeck (125,5 m), na 5. pozycji Killian Peier (123 m), na 6. lokacie Evgeniy Klimov (123,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: siódmy Richard Freitag (125 m), ósmy Stephan Leyhe (122,5 m), dziewiąty Karl Geiger (118 m) i dziesiąty Daniel Huber (123,5 m).

Trzech Polaków zostało sklasyfikowanych w drugiej dziesiątce. Oprócz Piotr Żyły, także szesnasty Stefan Hula (121 m) i siedemnasty Kamil Stoch (120,5 m). Natomiast na 22. lokacie serię próbną zakończył Dawid Kubacki (119 m).

Drużynowo najlepiej zaprezentowali się Niemcy oraz Austriacy. Po podliczeniu wszystkich punktów Polska uzyskała trzecią notę tuż przed Norwegią.

W serii próbnej nie wystąpili: Yukia Sato oraz Daiki Ito.

W najlepszych warunkach skok oddał Gleb Safonov (75 m) – 0,81 m/s pod narty; natomiast w najgorszych Roman Sergeevich Trofimov (101 m) – 0,39 m/s w plecy.

Pierwsza grupa zawodników skakała z rozbiegu ustanowionego na stopniu 10., pozostali skoczkowie rozpoczynali zajazd z belki nr 11.

Początek konkursu drużynowego o 14:45.

Wyniki serii próbnej MŚ w Seefeld/Innsbrucku (HS130):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 114 EISENBICHLER Markus GER 130.5 11 88.1 -4.0 70.6
2 94 KRAFT Stefan AUT 128.5 11 88.5 -1.9 69.1
3 74 ZAJC Timi SLO 126.0 11 87.8 -3.1 63.4
4 92 HAYBOECK Michael AUT 125.5 11 88.8 -3.8 61.8
5 64 PEIER Killian SUI 123.0 11 88.4 0.4 61.5
6 44 KLIMOV Evgeniy RUS 123.5 11 88.4 -1.2 60.8
7 112 FREITAG Richard GER 125.0 11 87.9 -4.3 60.4
8 113 LEYHE Stephan GER 122.5 11 88.6 -1.1 59.1
9 111 GEIGER Karl GER 118.0 10 88.2 1.8 58.2
10 93 HUBER Daniel AUT 123.5 11 87.9 -5.0 57.0
11 83 FORFANG Johann Andre NOR 121.5 11 88.6 -2.0 56.4
12 54 KOUDELKA Roman CZE 119.0 11 88.0 0.8 54.7
13 121 ZYLA Piotr POL 117.5 10 87.8 -1.1 54.4
14 103 KOBAYASHI Junshiro JAP 121.0 11 87.8 -3.4 54.1
14 73 JELAR Ziga SLO 122.0 11 88.1 -5.2 54.1
16 122 HULA Stefan POL 121.0 11 88.1 -4.2 53.3
17 124 STOCH Kamil POL 120.5 11 87.8 -3.6 53.0
18 91 ASCHENWALD Philipp AUT 115.5 10 87.9 0.6 51.9
19 82 STJERNEN Andreas NOR 117.5 11 88.4 0.5 51.7
20 81 GRANERUD Halvor Egner NOR 113.5 10 87.9 3.1 51.4
21 104 KOBAYASHI Ryoyu JAP 117.0 11 88.0 0.2 50.5
22 123 KUBACKI Dawid POL 119.0 11 88.3 -3.5 50.4
23 84 JOHANSSON Robert NOR 119.0 11 88.0 -5.5 48.4
24 51 POLASEK Viktor CZE 114.0 10 87.4 -3.8 45.4
25 72 PREVC Peter SLO 111.0 11 87.9 3.2 42.7
25 23 BICKNER Kevin USA 113.5 11 88.1 -1.3 42.7
27 61 SCHULER Andreas SUI 110.5 10 87.9 -1.1 41.8
28 71 LANISEK Anze SLO 107.0 10 87.6 1.6 38.2
29 34 AALTO Antti FIN 110.5 11 88.2 -1.8 36.8
30 42 VASSILIEV Dmitriy RUS 111.0 11 87.5 -3.2 36.3
31 22 URLAUB Andrew USA 109.0 11 88.1 -0.5 35.4
32 13 TKACHENKO Sergey KAZ 111.0 11 87.8 -5.0 34.5
33 63 AMMANN Simon SUI 107.0 11 88.3 -1.1 31.2
34 33 NOUSIAINEN Eetu FIN 108.5 11 87.8 -5.7 29.3
35 24 LARSON Casey USA 106.0 11 88.2 -1.3 29.2
36 31 MAATTA Jarkko FIN 106.5 10 87.3 -8.0 27.7
37 62 EGLOFF Luca SUI 107.0 11 88.3 -5.0 27.3
38 43 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 101.0 11 87.4 4.7 26.2
39 52 VANCURA Tomas CZE 105.5 11 87.5 -3.5 26.1
40 41 KORNILOV Denis RUS 101.5 10 87.6 -6.1 20.6
41 32 ALAMOMMO Andreas FIN 101.5 11 87.6 -1.9 20.5
42 21 GASIENICA Patrick USA 98.0 10 87.1 -6.0 14.4
43 12 MUMINOV Sabirzhan KAZ 98.5 11 87.6 -3.2 13.8
44 53 KOZISEK Cestmir CZE 88.5 11 87.7 2.3 1.3
45 14 DEVYATKIN Nikita KAZ 82.5 11 86.3 -5.2
45 11 SAFONOV Gleb KAZ 75.0 10 86.9 -8.2
101 SATO Yukiya JAP DNS
102 ITO Daiki JAP DNS

 

Wyniki serii próbnej MŚ w Seefeld/Innsbrucku (HS130):
Lp. Kraj Nota
1 GER Niemcy 248,3
2 AUT Austria 239,8
3 POL Polska 211,1
4 NOR Norwegia 207,9
5 SLO Słowenia 198,4
6 SUI Szwajcaria 161,8
7 RUS Rosja 143,9
8 CZE Czechy 127,5
9 USA Stany Zjednoczone 121,7
10 FIN Finlandia 114,3
11 JAP Japonia (2 skoki) 104,6
12 KAZ Kazachstan 48,3

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku