Skoki Narciarskie Niemcami stoją!

0

Za nami półmetek Mistrzostw Świata w Seefeld 2019! Po konkursie indywidualnym, drużynowym panów na skoczni Bergisel w Innsbrucku i konkursie drużynowym pań na skoczni normalnej w Seefeld, na tych mistrzostwach może nasuwać się wrażenie, że skoki narciarskie Niemcami stoją.

Swoje zdanie mogę poprzeć faktem, że narazie wszystkie złote medale do dzisiaj wiszą już na szyjach niemieckich zawodników. Pewna wygrana Markusa Eisenbichlera w sobotnim konkursie, a następnie nokaut Niemieckiej drużyny w niedzielnej rywalizacji drużynowej mówi chyba wszystko, a jak dołożymy jeszcze pewne zwycięstwo Niemek w pierwszym w historii konkursie drużynowym kobiet na Mistrzostwach Świata, to możemy utwierdzić się w przekonaniu, że półmetek mistrzostw w skokach narciarskich należy w całości do Niemiec.

Dodam jeszcze, że do wtorku 5 złotych medali mistrzostw należy do reprezentacji Niemiec, w tym wszystkie złota z dyscyplin związanych ze skokami narciarskimi. Sytuacja medalowa w niemieckiej reprezentacji wygląda następująco: 3 złota – skoki narciarskie, 2 złota- kombinacja norweska, oraz w sobotę srebrny medal dorzucił do dorobku Niemców jeszcze Karl Geiger – skoczek narciarski.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku