Joakim Aune: ‚W maju okaże się, czy dam radę kontynuować karierę”

0
174
fot. Anna Chlapek

W zawodach Pucharu Kontynentalnego, które miały miejsce w ten weekend w Zakopanem wziął udział m.in. reprezentant Norwegii Joakim Aune. Zawodnik zajął kolejno 7. i 20. miejsce.

Jak się okazało, podróż Norwegów do Stolicy Polskich Tatr nie odbyła się bez komplikacji.

„Było trudno, ponieważ jak wczoraj przyjechaliśmy mój bagaż nie dotarł z nami. Dzisiaj musiałem skakać w kombinezonie treningowym. Wczoraj miałem ciężki dzień bo musiałem kupić nowe ubrania, więc cały wieczór biegałem po sklepach, próbując zdobyć najpotrzebniejsze rzeczy” – opowiedział.

Zawodnik przyznał także, że podczas konkursu dużą rolę odgrywał wiatr.

„Warunki były całkiem dobre, choć nie za bardzo odpowiadał mi wiatr. W seriach treningowych i w pierwszej poszło mi nieźle, w drugiej nie do końca” – skomentował.

Jakie cele stawia przed sobą?

„W tej chwili mam sponsora, więc mogę zarówno skakać jak i chodzić do szkoły. Trudno to jednak pogodzić. W maju okaże się, czy dam radę kontynuować i karierę sportową, i naukę.”

Poza skokami zawodnik studiuje wychowanie fizyczne.

„Studiuję wychowanie fizyczne. Jest to nie tylko wyjątkowo dla mnie interesujące, ale także pomaga mi na co dzień, bo kiedy zajmujemy się w szkole na przykład techniką ruchu, jestem w stanie lepiej zrozumieć swoje ciało podczas skoku, wybicia… Mam nadzieję kontynuować naukę i zdobyć licencjat” – zakończył.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here