Flórián Molnár dla SKOKInews.com: „Skakanie w Seefeld sprawiło mi wiele radości”

0
273
fot. Anna Chlapek

Skoki narciarskie najczęściej kojarzą się nam z krajami jak Norwegia, Austria, czy Polska. Rozwijają się one jednak także w innych krajach, chociaż często reprezentuje je mała liczba zawodników. Podczas Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem na starcie pojawił się młody reprezentant Węgier – Flórián Molnár, który znalazł chwilę na rozmowę z naszym portalem.

SKOKInews.com: Skoki narciarskie nie należą do najpopularniejszych sportów na Węgrzech. Jak zaczęła się Twoja przygoda ze skokami, dlaczego zdecydowałeś się właśnie na tę dyscyplinę?

Flórián Molnár: Kiedy miałem 3 lub 4 lata mój tata, który był skoczkiem zachęcił mnie do uprawiania skoków na miejscowych obiektach. Właśnie tak to się zaczęło.

SKOKInews.com: Jak wygląda sytuacja rozwoju skoków narciarskich w Twoim kraju?

Flórián Molnár: Nie mamy zbyt wielu starszych zawodników, ale pojawiają się dzieci, które chcą uprawiać skoki narciarskich. Mamy u siebie tylko trzy czynne skocznie – K10, K20 oraz K30.

SKOKInews.com: Czy pomimo tego, że macie u siebie tylko trzy obiekty, organizujecie zawody krajowe, podczas których możecie zmierzyć się ze sobą nawzajem?

Flórián Molnár: Tak, raz w roku odbywają się u nas krajowe zawody. Czasami organizujemy też Mistrzostwa Węgier w Planicy.

SKOKInews.com: Na Węgrzech brakuje dużej skoczni. Jak zatem radzicie sobie z tą sytuacją, gdzie trenujecie na co dzień?

Flórián Molnár: Zwykle jedziemy do Planicy, ale czasami udaje nam się również wykorzystać inne skocznie.

SKOKInews.com: Masz swojego indywidualnego sponsora, który pomaga Ci w rozwoju Twojej kariery, czy zajmuje się tym tylko i wyłącznie Węgierski Związek Narciarski?

Flórián Molnár: Na tę chwilę nie mam swojego sponsora. Wspiera mnie federacja narciarska.

SKOKInews.com: Który moment Twojej przygody ze skokami narciarskimi najbardziej zapadł Ci w pamięć?

Flórián Molnár: To dobre pytanie. Myślę, że najlepszy moment to FIS Cup w Park City. To był mój pierwszy raz w Stanach Zjednoczonych i dobrze się bawiłem. Same zawody były dla mnie udane, zdobyłem swoje pierwsze punkty i dobrze skakało mi się na tym obiekcie.

SKOKInews.com: W tym roku brałeś udział w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld. Jakie wspomnienia masz z tego okresu?

Flórián Molnár: Skakanie w Seefeld, przy tak dużej publiczności sprawiło mi wiele radości. Podobały mi się także same obiekty, na których odbywały się zmagania.

SKOKInews.com: Jakie jest Twoje największe marzenie związane ze skokami narciarskimi?

Flórián Molnár: W najbliższej przyszłości chciałbym osiągnąć dobry wynik na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Potem może uda mi się wystartować na Igrzyskach Olimpijskich i tam również pokazać się z dobrej strony.

Młodemu, węgierskiemu zawodnikowi dziękujemy za poświęcony czas i życzymy wielu sukcesów i momentów zadowolenia zarówno na skoczni, jak i w życiu prywatnym.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek
  • Rozmawiała: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here