Puchar Świata w Planicy: Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach

0
Ryoyu Kobayashi
fot. Kinga Stanaszek

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata 2018/2019 w Planicy. 

Ryoyu Kobayashi oddał skok na odległość 248 metrów, drugi Markus Eisenbichler (248 m) stracił do Japończyka 2,8 punktu. Trzecie miejsce zajął Timi Zajc (239 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Stefan Kraft (232 m), Domen Prevc (228 m), Kamil Stoch (224 m), Dawid Kubacki (229 m), Simon Ammann (229 m), Michael Hayboeck (228 m), Piotr Żyła (247,5 m).

Wyniki kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Planicy (HS240):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 71 KOBAYASHI Ryoyu JAP 248.0 1 100.9 51.0 -23.2 247.8
2 Q 70 EISENBICHLER Markus GER 248.0 2 102.0 50.5 -19.2 245.0
3 Q 65 ZAJC Timi SLO 239.0 3 102.0 59.5 -17.3 236.0
4 Q 68 KRAFT Stefan AUT 232.0 2 102.2 59.0 -19.7 233.8
5 Q 64 PREVC Domen SLO 228.0 3 102.2 58.0 -12.0 226.6
6 Q 69 STOCH Kamil POL 224.0 2 100.7 57.5 -19.2 223.2
7 Q 66 KUBACKI Dawid POL 229.0 3 103.2 57.0 -18.1 220.7
8 Q 52 AMMANN Simon SUI 229.0 4 103.5 57.0 -11.1 218.8
9 Q 56 HAYBOECK Michael AUT 238.0 4 104.3 50.0 -18.0 215.7
10 Q 67 ZYLA Piotr POL 247.5 3 103.1 34.5 -23.3 215.2
11 Q 63 FORFANG Johann Andre NOR 214.5 3 102.5 55.5 -8.6 211.3
12 Q 51 FREITAG Richard GER 220.0 4 103.4 57.0 -7.9 211.2
13 Q 50 GEIGER Karl GER 225.0 4 103.5 57.0 -15.4 209.7
14 Q 54 HUBER Daniel AUT 228.0 4 102.9 56.5 -20.4 207.8
15 Q 47 KOBAYASHI Junshiro JAP 236.0 6 103.7 57.5 -13.8 206.9
16 Q 60 KLIMOV Evgeniy RUS 217.0 3 102.6 54.0 -16.4 205.0
17 Q 53 WELLINGER Andreas GER 219.0 4 103.3 56.5 -13.8 203.6
18 Q 61 WOLNY Jakub POL 209.0 3 102.3 55.0 -11.1 201.7
19 Q 43 SCHMID Constantin GER 234.0 6 104.4 57.0 -17.9 199.9
20 Q 57 ASCHENWALD Philipp AUT 210.5 3 103.2 54.5 -15.8 198.3
21 Q 59 SEMENIC Anze SLO 212.0 3 103.3 53.0 -17.1 197.3
22 Q 46 PREVC Peter SLO 222.0 6 104.5 58.5 -7.8 197.1
23 Q 62 JOHANSSON Robert NOR 198.5 3 103.0 54.0 -7.6 191.6
24 Q 55 GRANERUD Halvor Egner NOR 211.5 4 103.4 55.5 -21.5 185.9
25 Q 48 AALTO Antti FIN 198.5 4 103.5 53.0 -3.6 185.7
26 Q 16 PEDERSEN Robin NOR 223.5 6 105.1 57.0 -19.6 185.6
27 Q 45 ITO Daiki JAP 211.0 6 103.8 56.5 -8.9 180.8
28 Q 17 INSAM Alex ITA 218.5 6 104.6 55.5 -17.7 180.0
29 Q 2 PAVLOVCIC Bor SLO 216.5 6 104.5 56.5 -17.1 179.2
30 Q 39 BARTOL Tilen SLO 229.0 8 105.4 56.0 -14.7 177.9
31 Q 8 KOT Maciej POL 215.0 6 104.5 55.0 -15.8 177.2
32 Q 58 SATO Yukiya JAP 196.0 3 102.1 50.0 -15.4 176.8
33 Q 3 JELAR Ziga SLO 214.0 6 104.4 55.0 -16.6 175.2
34 Q 30 NAKAMURA Naoki JAP 208.0 6 104.2 54.5 -9.5 174.6
35 Q 41 TEPES Jurij SLO 224.0 8 105.3 57.5 -15.7 172.4
36 Q 18 PETER Dominik SUI 211.0 6 104.0 55.5 -17.9 170.8
37 Q 49 KASAI Noriaki JAP 185.5 4 102.6 52.0 -4.2 168.5
38 Q 1 HVALA Jaka SLO 208.5 6 104.2 53.5 -15.6 168.1
39 Q 40 LINDVIK Marius NOR 219.5 8 106.2 57.0 -14.5 167.7
40 Q 36 VASSILIEV Dmitriy RUS 223.0 8 105.0 51.0 -12.8 167.6
41 29 NAZAROV Mikhail RUS 206.5 6 104.1 53.5 -14.5 166.8
42 42 FANNEMEL Anders NOR 208.0 6 104.3 54.5 -17.9 166.2
43 4 DAMJAN Jernej SLO 204.0 6 103.0 54.5 -14.0 165.3
44 14 COLLOREDO Sebastian ITA 203.0 6 103.6 54.0 -12.5 165.1
45 37 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 217.5 8 105.7 52.5 -10.7 164.6
46 10 HUBER Stefan AUT 202.5 6 103.8 53.0 -12.4 163.6
47 5 KRANJEC Robert SLO 203.5 6 102.9 54.0 -14.8 163.4
48 15 SAKALA Filip CZE 206.0 6 104.4 53.5 -18.3 162.4
49 7 BICKNER Kevin USA 204.0 6 104.2 52.5 -19.0 158.3
50 26 FETTNER Manuel AUT 196.5 6 104.3 53.0 -12.5 156.3
51 12 PASCHKE Pius GER 191.5 6 103.6 52.0 -9.1 152.7
52 35 PEIER Killian SUI 207.0 8 105.5 54.0 -13.4 150.8
53 44 AIGNER Clemens AUT 194.0 6 104.7 51.5 -17.4 146.9
54 11 HAUSWIRTH Sandro SUI 189.5 6 104.0 51.0 -11.7 146.7
55 38 LANISEK Anze SLO 200.0 8 105.4 54.0 -9.2 146.6
56 32 KOZISEK Cestmir CZE 199.5 8 105.2 53.0 -8.2 146.0
57 31 HAMANN Martin GER 194.5 8 105.7 53.0 -2.4 145.8
58 33 VANCURA Tomas CZE 199.5 8 104.7 52.0 -9.1 144.1
59 9 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 187.0 6 103.2 51.0 -12.1 143.3
60 34 NOUSIAINEN Eetu FIN 201.5 8 105.2 53.0 -14.0 142.6
61 28 MAATTA Jarkko FIN 187.0 6 104.0 51.0 -13.8 141.6
62 23 HLAVA Lukas CZE 183.5 6 104.2 50.5 -10.7 140.0
63 25 SOUKUP Matthew CAN 182.0 6 104.0 49.0 -9.5 137.9
64   20 HULA Stefan POL 178.5 6 103.5 50.0 -9.2 135.0
65 21 LARSON Casey USA 175.5 6 103.3 49.5 -9.9 130.2
66 22 SERGEEV Maksim RUS 179.0 6 103.5 46.0 -12.2 128.6
67 6 ALAMOMMO Andreas FIN 174.5 6 103.9 49.5 -16.0 122.9
68 19 NOMME Martti EST 172.5 6 102.8 50.0 -15.7 121.3
69 13 MUMINOV Sabirzhan KAZ 130.0 6 105.2 43.0 -5.2 73.8
24 AIGRO Artti EST DSQ
27 TKACHENKO Sergey KAZ DSQ

  • Źródło: Własne
  • fot. Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku