Puchar Świata w Planicy: Markus Eisenbichler najlepszy w serii próbnej

0
Markus Eisenbichler
FOTO: Martyna Malich

Markus Eisenbichler wygrał serię próbną przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata 2018/2019 w Planicy.

Markus Eisenbichler oddał skok na odległość 232 metrów, drugi Ryoyu Kobayashi (217,5 m) stracił do Japończyka 6,1 punktu. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła (227 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Simon Ammann (236 m), Timi Zajc (233 m), Domen Prevc (225 m), Dawid Kubacki (219 m), Junshiro Kobayashi (232 m), Johann Andre Forfang (221,5 m).

Wyniki serii próbnej przed konkursem PŚ w Planicy (HS240):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 39 EISENBICHLER Markus GER 232.0 4 103.6 -6.2 206.4
2 40 KOBAYASHI Ryoyu JAP 217.5 3 102.6 -3.9 200.3
3 36 ZYLA Piotr POL 227.0 4 103.4 -8.4 198.2
4 21 AMMANN Simon SUI 236.0 5 104.2 -10.8 197.6
5 34 ZAJC Timi SLO 233.0 5 103.4 -8.6 196.2
6 38 STOCH Kamil POL 224.5 4 102.5 -9.8 193.8
7 33 PREVC Domen SLO 225.0 5 104.0 -5.5 189.7
8 35 KUBACKI Dawid POL 219.0 4 103.8 -10.5 186.5
9 16 KOBAYASHI Junshiro JAP 232.0 6 104.4 -8.8 185.7
10 32 FORFANG Johann Andre NOR 221.5 5 104.2 -5.6 185.4
11 20 FREITAG Richard GER 230.5 6 104.5 -10.8 181.9
12 28 SEMENIC Anze SLO 217.5 5 104.4 -7.3 178.9
13 25 HAYBOECK Michael AUT 217.5 5 104.6 -7.9 178.3
14 37 KRAFT Stefan AUT 207.5 4 103.3 -7.3 175.9
15 23 HUBER Daniel AUT 213.5 5 103.7 -7.9 173.5
16 10 BARTOL Tilen SLO 233.0 8 105.6 -5.0 172.5
17 29 KLIMOV Evgeniy RUS 211.0 5 104.1 -7.3 171.1
18 31 JOHANSSON Robert NOR 210.5 5 104.5 -7.6 170.2
19 19 GEIGER Karl GER 218.5 6 105.3 -8.5 169.8
19 15 PREVC Peter SLO 218.0 6 104.6 -7.9 169.8
21 22 WELLINGER Andreas GER 210.0 5 104.2 -8.8 168.4
22 26 ASCHENWALD Philipp AUT 207.5 5 104.3 -6.2 168.0
23 18 KASAI Noriaki JAP 214.5 6 104.3 -6.8 166.7
24 30 WOLNY Jakub POL 206.0 5 103.9 -5.9 166.5
25 13 SCHMID Constantin GER 207.5 6 104.5 -5.3 159.8
26 24 GRANERUD Halvor Egner NOR 202.0 5 103.9 -8.1 159.5
27 17 AALTO Antti FIN 209.5 6 104.5 -8.5 159.0
28 14 ITO Daiki JAP 204.5 6 104.2 -5.9 155.6
29 2 PAVLOVCIC Bor SLO 234.5 10 107.2 -7.3 154.1
30 8 NAKAMURA Naoki JAP 219.0 8 105.6 -8.1 152.6
31 6 INSAM Alex ITA 216.0 8 106.0 -5.0 152.1
32 5 PEDERSEN Robin NOR 214.5 8 106.1 -5.8 149.5
33 4 KOT Maciej POL 213.0 8 105.5 -4.6 148.9
34 27 SATO Yukiya JAP 189.5 5 103.4 -5.9 146.7
35 12 TEPES Jurij SLO 193.0 6 104.4 -5.3 142.4
36 3 JELAR Ziga SLO 207.5 8 105.7 -7.9 139.0
37 9 VASSILIEV Dmitriy RUS 205.0 8 105.3 -7.9 136.0
38 7 PETER Dominik SUI 203.0 8 106.0 -6.0 135.5
39 1 HVALA Jaka SLO 210.5 10 107.1 -7.1 125.5
11 LINDVIK Marius NOR DNS

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku