Puchar Kontynentalny w Chaikovsky: Aleksander Zniszczoł wygrywa, Andrzej Stękała drugi!

0
FOTO: Martyna Malich

Aleksander Zniszczoł (101 m; 101,5 m) wygrał przedostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2018/2019. Drugie miejsce na skoczni w Chaikovsky (HS102), ze stratą do zwycięzcy 3,7 punktu, zajął Andrzej Stękała (98,5 m; 99 m). Podium uzupełnił czwarty na półmetku Andreas Granerud Buskum (97 m; 97,5 m) tracąc do Stękała 7,5 punktu.

W czołówce dzisiejszego konkursu uplasowali się także: na 4. miejscu Felix Hoffmann (98 m; 97 m), na 5. pozycji Ulrich Wohlgenannt (96,5 m; 94 m), na 6. lokacie Viktor Polasek (103 m; 94,5 m). Z 11. pozycji na 7. awansował w serii finałowej Paweł Wąsek (92 m; 97,5 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Zak Mogel (93,5 m; 97 m) oraz Justin Lisso (98,5 m; 92 m) zajmując ex-auqo ósmą lokatę. Natomiast tę część stawki zamknął Roman Sergeevich Trofimov (96,5 m; 97 m).

Punkty zdobyli dzisiaj także dwaj pozostali Polacy. Przemysław Kantyka (91,5 m; 92 m) zajął 17. miejsce, a Klemens Murańka (93,5 m; 93,5 m) został sklasyfikowany tuż za nim.

Pierwszą serię rozpoczęto z 15. belki startowej, jednak po 18 zawodnikach sędziowie skrócili najazd do 13. stopnia, z którego skoczkowie rywalizowali już do zakończenia konkursu.

Podczas zawodów wiatr głównie sprzyjał zawodnikom, jedynie trzech z nich oddawało swoje próby przy nieznacznym wietrze w plecy (wszyscy w serii finałowej). W pierwszej serii w najlepszych warunkach skakał Maximilian Steiner (95 m) – 1,15 m/s. Natomiast przy najsłabszym wietrze swoją próbę oddał Andreas Wank (90 m) – 0,04 m/s. W serii finałowej na najlepsze warunki trafił Oscar P Westerheim (100 m) – 1,18 m/s, natomiast na najgorsze Andreas Granerud Buskum (97,5 m) – 0,1 m/s w plecy.

W pierwszej serii zdyskwalifikowani zostali: Hunor FarkasKrasimir SimitchiyskKilian MaerkelFredrik Villumstad oraz Joakim Aune. Natomiast w finale Lovro Kos.

Jutro odbędzie się ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2018/2019. Zawody zaplanowano na 7:30 czasu polskiego, natomiast seria próbna ma rozpocząć się godzinę wcześniej.

W klasyfikacji generalnej cyklu triumf zapewnił już sobie Clemens Aigner (977 punktów). Drugie miejsce zajmuje Marius Lindvik (863 punkty), który w ten weekend rywalizował na mamucim obiekcie w Planicy. Na trzecią pozycję awansował Aleksander Zniszczoł (795 punktów). Polak może jeszcze wyprzedzić Lindvika, jeśli w jutrzejszym konkursie zajmie drugie lub pierwsze miejsce.

Wyniki Pucharu Kontynentalnego w Chaikovsky (HS102):
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 ZNISZCZOŁ Aleksander POL 101 m 101.5 m 249.8
2 STĘKAŁA Andrzej POL 98.5 m 99 m 246.1
3 BUSKUM Andreas Granerud NOR 97 m 97.5 m 239.6
4 HOFFMANN Felix GER 98 m 97 m 233.9
5 WOHLGENANNT Ulrich AUT 96.5 m 94 m 229.1
6 POLASEK Viktor CZE 103 m 94.5 m 228.9
7 WĄSEK Paweł POL 92 m 97.5 m 226.1
8 MOGEL Zak SLO 93.5 m 97 m 225.4
8 LISSO Justin GER 98.5 m 92 m 225.4
10 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 96.5 m 97 m 223.9
11 WANK Andreas GER 90 m 98.5 m 223.8
12 HAZETDINOV Ilmir RUS 92.5 m 98 m 222.7
13 STEINER Maximilian AUT 95 m 95 m 218.6
14 BAER Moritz GER 93.5 m 96 m 217
15 ROTH Luca GER 94 m 93.5 m 215.2
16 HOFER Thomas AUT 93 m 95.5 m 213.7
17 KANTYKA Przemysław POL 91.5 m 92 m 209.7
18 MURAŃKA Klemens POL 93.5 m 93.5 m 209
19 WESTERHEIM Oscar P NOR 90 m 100 m 208.8
20 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 94.5 m 89.5 m 205.9
21 PURTOV Mikhail RUS 90.5 m 93 m 202.6
22 SADREEV Danil RUS 93.5 m 89.5 m 199.4
23 BAZHENOV Aleksandr RUS 94.5 m 90.5 m 198.6
24 OSTERC Aljaz SLO 92 m 89.5 m 196.4
25 SELL Adrian GER 88 m 91.5 m 196.1
26 URLAUB Andrew USA 89.5 m 92.5 m 195.8
27 HAAGEN David AUT 90.5 m 88.5 m 193.4
28 PRESECNIK Jernej SLO 90.5 m 89 m 189.5
29 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 91 m 86.5 m 186.3
30 KOS Lovro SLO 89.5 m 94.7
31 DEAN Decker USA 89 m 94.4
32 RAINER Stefan AUT 90 m 94.2
33 CACINA Daniel Andrei ROU 86.5 m 92.9
33 GASIENICA Patrick USA 89.5 m 92.9
35 LOGINOV Aleksandr RUS 88.5 m 92.5
36 TAHKAVUORI Frans FIN 86.5 m 91.5
37 USACHEV Egor RUS 87.5 m 90.7
38 STURSA Vojtech POL 85.5 m 90.2
39 CINTIMAR Muhammet Irfan TUR 84.5 m 82.6
40 VIDIC Matija SLO 84 m 81.7
41 BOYARINTSEV Vladislav RUS 83 m 75.7
42 FELDOREAN Andrei ROU 72.5 m 54.8
DSQ VILLUMSTAD Fredrik NOR DSQ
DSQ FARKAS Hunor ROU DSQ
DSQ MAERKL Kilian GER DSQ
DSQ AUNE Joakim NOR DSQ
DSQ SIMITCZIJSKI Krasimir BUL DSQ

Źródło: własne

Foto: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku