Po fantastycznym sezonie, w pełni zdominowanym przez Ryoyu Kobayashiego, nie było wątpliwości, że to właśnie on zdobędzie Kryształową Kulę. Zapewnił sobie ją już po konkursie w Oslo, w którym zajął 5 miejsce. W dzisiejszych zawodach w Planicy potwierdził swoją wysoką formę skacząc 252m, tym samym ustanawiając nowy rekord skoczni.

Japończykowi udało się wygrać także turniej Planica 7, Raw Air, małą Kryształową Kulę za loty oraz dołączyć do grona skoczków, którzy wygrali wszystkie 4 konkursy w czasie jednego Turnieju Czterech Skoczni.

Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft, dwukrotny srebrny medalista z konkursów drużynowych oraz zdobywca brązowego medalu w konkursie indywidualnym w Seefeld.

Na trzecim stopniu podium znalazł się Kamil Stoch, zaraz zanim uplasował się Piotr Żyła, a na 5 miejscu Dawid Kubacki, który wywalczył tą lokatę w dzisiejszym konkursie w Planicy. Tym samym, Polacy zdominowali najlepszą piątkę całej klasyfikacji. Nie ma wątpliwości, że sezon dla naszego zespołu był bardzo udany – do sukcesów można zaliczyć złoty oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Także zakończenie sezonu było bardzo pozytywne – Polacy przypieczętowali swoje zwycięstwo w Pucharze Narodów.

W najlepszej dziesiątce Pucharu Świata znaleźli się również szósty Robert Johansson oraz siódmy Markus Eisenbichler. Na ósmym miejscu znalazł się Johann Andre Forfang, a dziesiątkę dopełnili Timi Zajc oraz Karl Geiger, którzy w tym sezonie byli w szczególnie wysokiej formie.

Pełna klasyfikacja:
Cup standings wc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here