Puchar Świata w Planicy: Domen Prevc najlepszy w serii próbnej, Żyła drugi

0
Domen Prevc
fot. Kinga Stanaszek

Domen Prevc (230,5 m) wygrał serię próbną przed finałowym konkursem Pucharu Świata 2018/2019. Na skoczni w Planicy (HS240) za Słoweńcem uplasował się Piotr Żyła (229,5 m), a trzecie miejsce zajął Markus Eisenbichler (229,5 m). Za Niemcem został sklasyfikowany Kamil Stoch (226 m).

W czołówce serii próbnej uplasowali się także: na 5. miejscu Ryoyu Kobayashi (226 m), na 6. lokacie Peter Prevc (220 m), na 7. pozycji Michael Hayboeck (216,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Anze Semenic (215,5 m), dziewiąty Simon Ammann (215,5 m) oraz dziesiąty Dawid Kubacki (214 m).

Czwarty z Polaków, Jakub Wolny (216,5 m), zakończył serię próbną na 13. pozycji.

Serię próbną rozpoczęto z 9. platformy startowej, jednak po zaledwie trzech zawodnikach rozbieg wydłużono do 10. stopnia. Podczas rywalizacji wiatr sprzyjał zawodnikom, a jego siła nie przekraczała 0,5 m/s. W najlepszych warunkach skakał Killian Peier (189,5 m) – 0,46 m/s – natomiast przy najsłabszych wietrze swoją próbę oddał Michael Hayboeck (216,5 m) – 0,04 m/s.

W serii próbnej nie startował Yukia Sato.

Początek konkursu z udziałem 30 najlepszych zawodników tego sezonu rozpocznie się o godzinie 10:00.

Wyniki serii próbnej Pucharu Świata w Planicy (HS240):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 23 PREVC Domen SLO 230.5 10 104.6 -2.3 145.4
2 28 ZYLA Piotr POL 229.5 10 104.9 -2.3 144.2
3 30 EISENBICHLER Markus GER 229.5 10 105.0 -2.9 143.6
4 27 STOCH Kamil POL 226.0 10 103.7 -0.7 141.6
5 29 KOBAYASHI Ryoyu JAP 226.0 10 105.0 -3.7 138.6
6 8 PREVC Peter SLO 220.0 10 104.8 -2.9 132.2
7 14 HAYBOECK Michael AUT 216.5 10 105.8 -0.6 130.3
8 17 SEMENIC Anze SLO 215.5 10 105.2 -2.0 127.7
9 18 AMMANN Simon SUI 215.5 10 104.3 -2.2 127.5
10 25 KUBACKI Dawid POL 214.0 10 105.4 -1.2 126.7
11 22 FORFANG Johann Andre NOR 217.0 10 104.3 -5.5 126.0
12 19 JOHANSSON Robert NOR 215.0 10 105.0 -4.0 125.1
13 26 KRAFT Stefan AUT 212.0 10 104.7 -0.6 124.9
13 21 WOLNY Jakub POL 216.5 10 104.4 -6.0 124.9
15 24 ZAJC Timi SLO 212.0 10 104.0 -0.9 124.6
16 16 GEIGER Karl GER 212.5 10 105.7 -3.3 122.8
17 13 ASCHENWALD Philipp AUT 207.5 10 105.4 -0.4 119.7
18 7 KOBAYASHI Junshiro JAP 212.0 10 104.3 -6.0 119.5
19 6 AALTO Antti FIN 207.0 10 105.0 -1.3 118.2
20 15 HUBER Daniel AUT 206.0 10 104.6 -2.2 116.1
21 9 WELLINGER Andreas GER 206.0 10 105.0 -5.2 113.1
22 11 FREITAG Richard GER 202.5 10 104.6 -3.2 110.9
23 5 ITO Daiki JAP 201.0 10 105.1 -4.6 107.7
24 3 PEIER Killian SUI 189.5 9 103.8 -6.6 100.8
25 1 FETTNER Manuel AUT 186.0 9 104.5 -3.5 99.7
26 4 LANISEK Anze SLO 192.5 10 104.9 -4.5 97.6
27 2 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 180.0 9 103.3 -3.9 92.1
28 20 KLIMOV Evgeniy RUS 186.5 10 105.0 -5.3 89.6
29 10 GRANERUD Halvor Egner NOR 183.5 10 104.9 -5.9 85.4
12 SATO Yukiya JAP DNS

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku