Reprezentacja Polski: Znamy skład kadr!

0
546
fot. Kinga Stanaszek

Poznaliśmy skład kadr Reprezentacji Polski na sezon 2019/2020. W Kadrze A znalazło się 6 Polaków.

Bez zmian jeśli chodzi o skład polskiej Kadry A. Podobnie jak w poprzednim roku, także i w tym biało-czerwonych reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny.

Nowy trener nie zmienia więc grupy, z którą współpracował jako asystent Stefana Horngachera. Asystentami Michała Dolezala zostaną zaś Grzegorz Sobczyk i Zbigniew Klimowski. W sztabie znajdą się również: Andrzej Zapotoczny, Łukasz Gębala, Kacper Skrobot i Maciej Kreczmer.

Współpracy z Reprezentacją Polski nie kończy dr Harald Pernitsch, który będzie konsultantem naukowym zarówno w kadrze A, jak i kadrze B.

Oprócz tego, polskim skoczkom pomagać będą: Aleksander Winiarski, Jakub Kozel, Piotr Krężałek, Adam Małysz, Paweł Witczak, a także Anna Karczewska, która będzie odpowiadała za kontakt z mediami.

Kadrę B utworzą natomiast: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Bartosz Czyż i Kacper Juroszek. Trenerem grupy pozostanie Maciej Maciusiak.

W miejsce kadry Juniorów powstanie zaś Narodowa Kadra Młodzieżowa. W porównaniu do poprzedniego sezonu, grupa uszczuplała z 7 do 5 zawodników, gdyż przygodę ze skokami zakończył Damian Skupień, zaś ciężkiej kontuzji doznał w grudniu Szymon Pawłowski. Do ekipy Maciusiaka powołano zaś Kacpra Juroszka, którego miejsce zajął Adam Niźnik.

Powiększy się natomiast liczba zawodniczek Narodowej Kadry Młodzieżowej Kobiet, gdzie do debiutantek na MŚ, Kamili Karpiel i Kingi Rajdy, a także Anny Twardosz dołączy Joanna Szwab i Nicole Konderla. Z drużyny wyleciała natomiast Joanna Kill, która wraz z Marceliną Bełtowską, Wiktorią Polanowską, Wiktorią Przybyłą oraz Pauliną Cieślar będzie szkolona w oparciu o Okręgowe Związku Narciarskie. Trenerem zostanie zaś powracający z Włoch – Łukasz Kruczek. Asystentem byłego trenera Reprezentacji Polski i Reprezentacji Włoch zostanie Marcin Bachleda.


  • Źródło: PZN
  • Foto: Własne