Hlava pozostaje w świecie skoków

0
456
FOTO: Martyna Malich

Lukas Hlava po 17 latach zdecydował się zakończyć swoją karierę. Mimo to, zamierza dalej działać przy reprezentacji narodowej. 

Czech zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2002/2003. Jego największym sukcesem było miejsce na 3 stopniu podium w konkursie w Lahti, w 2012 roku. Z kolei, najwyższą – 14 pozycję w klasyfikacji generalnej zajął w sezonie 2011/2012, z 404 punktami.

Teraz Hlava zajmie miejsce w sztabie szkoleniowym czeskiej drużyny, która właśnie rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu.

„W ramach pierwszego etapu przygotowań skupiamy się przede wszystkim na wykorzystaniu pełnego potencjału naszych zawodników. Zamierzamy także rozwijać mentalną wytrzymałość skoczków. Z tego powodu będziemy pracować z każdym z nich indywidualnie, jednak podstawowe założenia pozostają takie same dla wszystkich członków drużyny.” – powiedział David Jiroutek, główny trener czeskiej kadry.

Do męskiej reprezentacji Czech zostali powołani: Roman Koudelka, Viktor Polasek, Cestmir Kozisek, Tomas Vancura, Filip Sakala oraz Vojtech Stursa. Z kolei miejsca w damskiej kadrze zagwarantowały sobie: Karolina Indrackova, Stepanka Ptackova, I Zdenka Pesatova.