Za nami 44. Internationales Mattenskispringen w Kottmar

0
fot. Kinga Stanaszek

W miniony weekend w niemieckiej miejscowości Kottmar odbyła się 44. edycja tradycyjnych zawodów Internationales Mattenskispringen. Zawodnicy i zawodniczki przez dwa dni rywalizowali w szesnastu kategoriach.

Jak co roku na skoczniach w niemieckim Kottmar w Saksonii odbyły się tradycyjne zmagania Internationales Mattenskispringen. Podczas dwóch dni zmagań na starcie konkursów rozgrywanych w ośmiu kategoriach stanęli zawodnicy z Niemiec, Czech i Słowenii, a także Polak trenujący w klubie LSK Lomnice na Popelkou – Krystian Gryczuk.

SOBOTA, 1.06.2019 r.

Kategoria mieszana S7, skocznia K 4
1. Johannes Starke (4 m i 4 m; 204 pkt)
2. Vojtech Balas (4 m i 3,5 m; 202,3 pkt)
3. Vladimir Rezler (4 m i 3,5 m; 201,8 pkt)
Chłopcy S8, skocznia K 11
1. Elias Schroeter (9 m i 9,5 m; 202,6 pkt)
2. Till Bosse (9,5 m i 8,5 m; 202,4 pkt)
3. Hannes Teller (10 m i 9,5 m; 202 pkt)
Chłopcy S9, skocznia K 11
1. Matej Matura (10,5 m i 10 m; 215,4 pkt)
2. Kandy Massalsky (10 m i 10 m; 210,7 pkt)
3. Pepe Schoenherr (10 m i 9,5 m; 207 pkt)
Chłopcy S10, skocznia K 11
1. Lukas Krenz (9 m i 10 m; 214,8 pkt)
2. Luis Rassbach (10 m i 10 m; 212,2 pkt)
3. Timo Assmann (10 m i 9,5 m; 210,5 pkt)
Dziewczęta I, skocznia K 11
1. Marit Lehmann (9,5 m i 9,5 m; 202,3 pkt)
2. Klara Zimmer (8,5 m i 9 m; 200,7 pkt)
3. Marthe Hohlfeld (9,5 m i 9 m; 199,6 pkt)
Chłopcy S11, skocznia K28 
1. Erik Schrerier (28 m i 27 m; 214,6 pkt)
2. Matej Skoupy (26 m i 25,5 m; 201,2 pkt)
3. Stepan Janata (26 m i 24 m; 199,6 pkt)
Chłopcy S12, skocznia K28
1. Jiri Cerny (31 m i 30,5 m; 234,7 pkt)
2. Hynek Dostalik (28,5 m i 30 m; 222 pkt)
3. Arne Hohlfeld (27,5 m i 28,5 m; 216 pkt)
Dziewczyny II, skocznia K28
1. Natalie Nejedlova (25,5 m i 25,5 m; 196,5 pkt)
2. Melinda Friedel (23,5 m i 23,5 m; 183,4 pkt)
3. Nikola Rezelerova (20 m i 20,5 m; 161,8 pkt)
NIEDZIELA, 2.02.2019 r.
Altersklasse 13 m, skocznia K 51
1. Jachym Hrdina (52,5 m i 52 m; 219,5 pkt)
2. Lukas Jerabek (50,5 m i 50 m; 193,9 pkt)
3. Louis Guenther (45,5 m i 46 m; 193,8 pkt)
Altersklasse 14 m, skocznia K 51
1. Bjoern Kupke (49,5 m i 53 m; 222,2 pkt)
2. Lukas Dolezal (49 m i 50,5 m; 213 pkt)
3. Dominik Blaha (52,5 m i 53,5 m; 212,6 pkt)
Dziewczyny III, skocznia K 51
1. Klara Lebelt (45 m i 52,5 m; 198,2 pkt)
2. Anezka Indrackova (45,5 m i 48 m; 197,6 pkt)
3. Julina Kreibich (47 m i 46 m; 189,9 pkt)
Altersklasse 15 m, skocznia K 51 
1. Eric Stolz (50 m i 54 m; 228,3 pkt)
2. Ondrej Jirotka (48 m i 54 m; 210,5 pkt)
3. Matej Sikola (48 m i 51,5 m; 206 pkt)
Kobiety open, skocznia K 51
1. Cindy Haasch (46,5 m i 49,5 m; 207,1 pkt)
2. Pauline Stephani (45,5 m i 53 m; 206,1 pkt)
3. Jenny Nowak (46,5 m i 50 m; 205,8 pkt)
Alterslasse 16 m, skocznia K 51
1. Jiri Konvalinka (48 m i 55 m; 225,9 pkt)
2. Radim Sudek (47 m i 51 m; 211,4 pkt)
3. Fabian Weissner (46,5 m i 54 m; 207,9 pkt)
Juniorzy, skocznia K 51
1. Eris Fuchs (57,5 m i 52,5 m; 243,7 pkt)
2. Fabian Schmidt (54,5 m i 52,5 m; 238,5 pkt)
3. Petr Sablatura (51 m i 49,5 m; 216,9 pkt)
Mężczyźni, skocznia K 51
1. Krystian Gryczuk (55 m i 53 m; 238,9 pkt)
2. Lukas Wagner (55 m i 51,5 m; 237,3 pkt)
3. Patric Essbach (51,5 m i 49,5 m; 221,1 pkt).

Pełne wyniki – sobota

Pełne wyniki – niedziela


  • Źródło: sc-kottmar.de
  • FOTO: Kinga Stanaszek

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku