Kadra Norwegii walczy ze zmianami klimatycznymi

0
270
Robert Johansson
fot. Kinga Stanaszek

Norweska drużyna podjęła decyzję o walce ze zmianami klimatu. Ich współpraca z firmą CHOOSE ma zmniejszyć stężenie dwutlenku węgla w atmosferze, i tym samym zapobiec zanikaniu śniegu na skoczniach. „Środowisko i natura maja dla nas duże znaczenie. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie skakać na śniegu jeszcze przez wiele lat” – mówi trener Norwegów, Alexander Stoeckl.

„Jesteśmy ambitni i chcemy zostać pierwszą, neutralną dla klimatu drużyną na świecie.” – wyznał Robert Johansson, zwycięzca zawodów w Oslo, w marcu. Właśnie od tego konkursu rozpoczęła się współpraca Norweskiej kadry z CHOOSE. Za każdy pokonany przez skoczków metr w czasie zawodów, firma miała zredukować 1kg dwutlenku węgla.

„Skoki narciarskie są o wiele lepszą zabawą, gdy odbywają się na śniegu. Dla nas to świetny sposób na pokazanie, jak chcemy chronić nasz „plac zabaw” poprzez pozytywne działania, a także szerzenie zainteresowania tematem walki ze zmianami klimatycznymi” – powiedział Andreas Sletvoll, dyrektor generalny CHOOSE.

Oprócz ograniczenia przejazdów samochodami, auta norweskiej kadry zostaną zastąpione modelami hybrydowymi. Poza tym, sprzęt będzie wykorzystywany kilkakrotnie z przyczyn środowiskowych, jak i ekonomicznych.

„Naszą wizją jest stanie się najważniejszym krajem w skokach narciarskich na świecie. Jednak to oznacza więcej, niż tylko zdobywanie miejsc na podium. Z tego powodu, to naturalne, że staramy się wykorzystać nasza pozycję, by wpłynąć na świat sportu i poprowadzić go w bardziej zrównoważonym i przyjaznym dla klimatu kierunku” – wyjaśnia kierownik marketingu, Bjoern Einar Romoeren.

Za swoje działania na rzecz zredukowania emisji dwutlenku węgla, norweska drużyna uzyskała certyfikat oficjalnego partnera programu klimatycznego ONZ „Climate Neutral Now”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here