Simon Ammann kontynuuję karierę

0
722
fot. Kinga Stanaszek

„Szkoda byłoby skończyć w takim momencie” – przyznaje Simon Ammann, czterokrotny zdobywca tytułu mistrza olimpijskiego. Skoczek zdecydował się na kontynuowanie przygody ze skokami. W listopadzie rozpocznie swój 23. sezon Pucharu Świata.

„Było wiele spraw do rozważenia, dlatego nie byłem w stanie podjąć decyzji w pośpiechu. Pod koniec ostatniego sezonu zauważyłem jednak, że wciąż potrafię skakać na takim poziomie, jakiego od siebie oczekuję.” – mówi Ammann, cytowany na stronie Szwajcarskiego Związku Narciarskiego.

„Dalej mam motywację, a skoki narciarskie nie przestały przynosić mi radości, więc szkoda byłoby zakończyć karierę właśnie teraz. Zwłaszcza, że czułem się naprawdę dobrze w ciągu ostatniego sezonu. Świetne skoki z finału w Planicy dodatkowo mnie zmobilizowały”

Do tej pory 37-latek skupiał się na przygotowaniu indywidualnym, pod okiem trenera Rogera Kambera. Teraz jednak, szwajcarski skoczek będzie bliżej współpracować z resztą drużyny oraz Martinem Kuenzlem, który zamierza kontynuować swoją pracę z Sandro Hauswirthem oraz Dominikiem Peterem. Ammann planuje pojawić się po raz pierwszy w tym lecie na FIS Grand Prix w niemieckim Hinterzarten, pod koniec lipca.