„Wielki Szlem” zamiast mistrzostw świata w lotach

0
661
Kamil Stoch
fot. David Michalski

FIS podjęło decyzję o zastąpieniu mistrzostw świata w lotach zupełnie nowym turniejem. Będzie odbywał się na 4 skoczniach mamucich, a jego pierwsza edycja jest planowana na sezon 2022/23.

Jak podaje norweski dziennik „Dagbladet, skoczkowie mają rywalizować o tytuł mistrza świata w lotach co roku na obiektach w Bad Mitterndorf, Oberstdorfie, Vikersund i Planicy. Możliwe, że po modernizacji dołączy do nich również skocznia w czeskim Harrachovie. Z kolei w związku z planami budowy skoczni do lotów w Pekinie, w przyszłości brane są pod uwagę także konkursy w Chinach.

Do tej pory mistrzostwa świata w lotach odbywały się na jednym obiekcie, w formacie czterech serii konkursowych. W ubiegłym roku w Oberstdorfie, tytuł wywalczył Norweg Daniel Andre Tande.

Następny taki turniej ma zostać rozegrany w Planicy w 2020 roku. Dwa lata później zawody odbędą się w norweskim Vikersund. W 2024 roku gospodarzem mistrzostw świata w lotach miał zostać Harrahov, jednak z powodu nadchodzących zmian może tego przywileju nie otrzymać.


  • Źródło: Własne
  • Foto: David Michalski