Znamy skład reprezentacji Polski na zawody w Wiśle!

0
493

Trener kadry A reprezentacji Polski Michal Dolezal ogłosił skład na zawody Letniego Grand Prix, które odbędą się już 19-21 lipca w Wiśle. Powołania otrzymało dwunastu zawodników.

Michal Dolezal na zawody na skoczni w Wiśle Malince powołał Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę, Pawła Wąska, Tomasza Pilcha oraz debiutującego w zawodach najwyższej rangi Kacpra Juroszka.

W środę kadra A zakończyła trzydniowe zgrupowanie w Wiśle, od czwartku do soboty na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza pod okiem trenera Macieja Maciusiaka trenować będą zawodnicy z kadry B.

W związku z wystawieniem kwoty krajowej w Wiśle, w sierpniowych zawodach Letniego Grand Prix w Zakopanem Polska będzie mogła wystawić tylko sześciu zawodników. W przeciwieństwie do zawodów Pucharu Świata, wystawienie kwoty krajowej jest możliwe tylko raz.

Weekend ze skokami w Wiśle rozpocznie się 19 lipca kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego, w sobotę rozegrany zostanie konkurs drużynowy.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Barbara Kosma