Podpisano memorandum o współpracy przy odbudowie skoczni w Harrachovie

0
113626
fot. Kinga Stanaszek

W środę w Libercu podpisano memorandum o wzajemnej współpracy i wsparciu przy odbudowie i rozwoju skoczni narciarskich w Harrachovie. Dokument podpisali prezes Czeskiego Związku Narciarskiego – Lukáš Heřmanský, przewodniczący kraju libereckiego – Martin Půta oraz burmistrz Harrachova – Eva Zbrojová.

Wspólne memorandum o współpracy przy odbudowie skoczni w Harrachovie podpisało pięć podmiotów. Wcześniej zrobił to Czeski Komitet Olimpijski oraz stowarzyszenie Klasický areál Harrachov, w środę dołączyły do nich podpisy reprezentantów Czeskiego Związku Narciarskiego, kraju libereckiego i miasta Harrachov.

„Podpisanie memorandum widzę w dłuższej perspektywie jako nową, konkretną linię startu w wysiłku o odbudowę skoczni narciarskich w Harrachovie, punkt, od którego możemy się realnie odbić. Po dzisiejszym spotkaniu z panią burmistrz Zbrojovą i panem przewodniczącym Půtą mam bardzo dobre odczucia. Wszyscy się zgodzili, że mamy wspólny cel. Jest nim rekonstrukcja unikatowego na skalę światową kompleksu skoczni” – powiedział Lukáš Heřmanský. „Głęboko wierzę, że razem uda nam się doprowadzić do powrotu młodych talentów, które będą go regularnie używać podczas przygotowań, a także elitarnych zawodników podczas istotnych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym. To miejsce bez wątpienia na to zasługuje” – dodał.

Dalszym krokiem w kierunku ratowania harrachovskiego kompleksu jest opracowanie studium wykonalności. Uczestniczyć w nim będą wszystkie podmioty, które podpisały memorandum, a jego finansowanie, na podstawie zawartej dzisiaj umowy, zapewni kraj liberecki.


  • Źródło: czech-ski.com
  • FOTO: Kinga Stanaszek