Jewgienij Klimow i Timi Zajc najlepsi w seriach treningowych!

0
81
FOTO: Martyna Malich

Jewgenij Klimow wygrał pierwszą, a Timi Zajc drugą serię treningowa przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle. 

Jewgenij Klimow oddał w pierwszym treningu skok na odległość 127,5 metra, drugi Timi Zajc (128 m) stracił do Rosjanina 0,3 punktu. Na trzecim miejscu uplasował się Johann Andre Forfang (127 m). Najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentował się Dawid Kubacki, który skoczył 126 metrów i zajął 5 miejsce.

Wyniki I treningu przed kwalifikacjami do konkursu LGP w Wiśle (HS134):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 51 KLIMOV Evgeniy RUS 127.5 12 89.3 3.8 95.5
2 54 ZAJC Timi SLO 128.0 12 88.7 2.6 95.2
3 55 FORFANG Johann Andre NOR 127.0 12 89.0 3.0 93.8
4 56 EISENBICHLER Markus GER 125.0 12 88.7 5.1 92.3
5 58 KUBACKI Dawid POL 126.0 12 89.3 2.4 91.4
6 34 POLASEK Viktor CZE 123.0 12 88.5 3.8 87.4
7 18 NAZAROV Mikhail RUS 130.0 15 90.1 1.8 87.0
8 57 JOHANSSON Robert NOR 123.0 12 88.9 2.7 86.3
9 61 KRAFT Stefan AUT 123.0 12 88.9 1.8 85.4
10 22 WASEK Pawel POL 126.5 13 89.3 -1.0 85.2
11 49 GRANERUD Halvor Egner NOR 122.0 12 89.2 1.7 83.5
12 5 ZNISZCZOL Aleksander POL 125.0 15 89.9 7.2 83.4
13 59 ZYLA Piotr POL 121.0 12 88.7 2.9 82.9
14 46 KOBAYASHI Junshiro JAP 120.5 12 88.8 3.4 82.5
15 25 BARTOL Tilen SLO 117.5 11 88.2 4.7 82.1
16 39 TANDE Daniel Andre NOR 118.0 12 89.2 7.1 81.7
17 33 LINDVIK Marius NOR 119.5 12 88.7 2.6 79.9
17 3 MURANKA Klemens POL 129.0 17 90.1 3.7 79.9
19 52 LEYHE Stephan GER 119.0 12 88.7 2.5 78.9
20 60 STOCH Kamil POL 119.0 12 88.7 1.4 77.8
21 13 TOCHIMOTO Shohei JAP 120.0 15 89.8 10.2 77.4
22 42 AALTO Antti FIN 117.5 12 89.3 3.1 76.8
23 7 STURSA Vojtech CZE 122.0 15 90.0 5.9 76.7
24 41 PREVC Peter SLO 115.5 12 89.0 5.9 76.0
25 40 LANISEK Anze SLO 114.0 12 88.6 6.3 73.7
26 50 KOUDELKA Roman CZE 116.0 12 88.9 2.4 73.4
26 43 SATO Yukiya JAP 114.0 12 89.0 6.0 73.4
26 19 SCHULER Andreas SUI 119.0 13 89.2 0.7 73.4
29 28 JELAR Ziga SLO 112.0 11 88.5 5.5 73.0
30 36 HULA Stefan POL 114.0 12 88.6 5.2 72.6
31 47 PEIER Killian SUI 114.5 12 88.6 3.1 71.4
32 2 PILCH Tomasz POL 121.5 17 90.5 8.4 71.1
33 48 HUBER Daniel AUT 115.0 12 88.5 1.4 70.6
34 27 SATO Keiichi JAP 110.5 11 88.5 5.4 70.2
35 53 GEIGER Karl GER 115.0 12 88.4 0.8 70.0
35 20 SCHIFFNER Markus AUT 116.5 13 88.9 1.8 70.0
37 32 AIGNER Clemens AUT 111.0 12 88.4 7.1 69.1
38 31 KOT Maciej POL 109.5 11 88.2 4.1 67.1
39 4 STEKALA Andrzej POL 115.0 15 89.6 7.6 65.8
40 45 FREITAG Richard GER 109.0 12 88.4 7.3 65.7
40 37 NAKAMURA Naoki JAP 109.0 12 88.3 7.3 65.7
42 24 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 110.5 11 88.0 0.3 65.1
43 44 WOLNY Jakub POL 109.0 12 88.6 6.3 64.7
44 9 KYTOSAHO Niko FIN 114.5 15 90.0 7.3 64.6
45 12 TKACHENKO Sergey KAZ 111.0 15 89.9 12.8 63.8
46 38 SCHMID Constantin GER 106.5 12 88.1 8.6 62.5
47 11 PETER Dominik SUI 110.0 15 89.6 13.2 62.4
48 10 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 111.5 15 90.0 9.7 61.6
49 21 VANCURA Tomas CZE 112.0 13 88.7 1.0 61.1
50 17 HUBER Stefan AUT 115.5 15 89.8 1.4 60.5
50 1 JUROSZEK Kacper POL 117.5 17 89.6 5.0 60.5
52 6 IWASA Yuken JAP 111.5 15 89.4 5.7 57.6
53 30 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 101.5 11 87.8 5.1 53.7
54 35 PEDERSEN Robin NOR 100.0 12 89.0 7.8 50.0
55 26 AIGRO Artti EST 99.5 11 87.7 4.8 49.8
56 14 HAUSWIRTH Sandro SUI 104.0 15 89.6 6.5 44.9
57 23 NOUSIAINEN Eetu FIN 98.5 11 88.3 0.5 43.7
58 29 HAMANN Martin GER 94.0 11 87.4 6.3 41.4
59 16 MUMINOV Sabirzhan KAZ 103.0 15 89.5 3.8 40.4
60 8 MALTSEV Kevin EST 97.5 15 89.5 5.9 32.6
61 15 POHJOLA Arttu FIN 96.5 15 89.0 4.2 29.1

 

Z kolei w drugiej serii treningowej najlepszy był Timi Zajc. Słoweniec skoczył 129 metrów. Na drugiej lokacie uplasował się Jewgenij Klimow (128 m), a na trzeciej Johann Andre Forfang (127 m). Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki (123,5 m), został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Wyniki II treningu przed kwalifikacjami do konkursu LGP w Wiśle (HS134):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 54 ZAJC Timi SLO 129.0 13 89.0 6.5 82.7
2 51 KLIMOV Evgeniy RUS 128.0 12 89.0 3.8 81.8
3 55 FORFANG Johann Andre NOR 127.0 13 89.4 6.4 79.0
4 39 TANDE Daniel Andre NOR 127.5 13 89.6 2.6 76.1
5 41 PREVC Peter SLO 125.5 13 89.5 5.0 74.9
6 61 KRAFT Stefan AUT 127.5 13 89.1 1.2 74.7
7 58 KUBACKI Dawid POL 123.5 13 89.5 6.8 73.1
8 4 STEKALA Andrzej POL 130.5 13 89.0 -7.8 71.1
9 5 ZNISZCZOL Aleksander POL 126.0 12 88.6 -4.4 70.0
10 46 KOBAYASHI Junshiro JAP 123.5 13 88.9 2.9 69.2
11 57 JOHANSSON Robert NOR 121.0 13 89.7 7.1 68.9
12 60 STOCH Kamil POL 123.0 13 88.9 3.3 68.7
13 13 TOCHIMOTO Shohei JAP 121.5 12 88.6 2.1 68.4
14 35 PEDERSEN Robin NOR 121.5 13 89.7 5.4 68.1
15 44 WOLNY Jakub POL 122.0 13 89.1 3.9 67.5
16 52 LEYHE Stephan GER 121.0 13 89.2 3.9 65.7
17 59 ZYLA Piotr POL 121.5 13 88.7 2.6 65.3
18 34 POLASEK Viktor CZE 120.5 13 88.9 4.2 65.1
18 6 IWASA Yuken JAP 123.5 12 88.2 -4.8 65.1
20 3 MURANKA Klemens POL 124.0 13 88.7 -2.4 64.8
21 18 NAZAROV Mikhail RUS 118.5 12 88.8 3.8 64.7
22 25 BARTOL Tilen SLO 118.0 12 88.6 4.2 64.2
23 50 KOUDELKA Roman CZE 116.5 13 88.7 8.1 61.8
24 9 KYTOSAHO Niko FIN 120.0 12 88.9 -2.4 61.2
25 7 STURSA Vojtech CZE 120.5 12 88.4 -4.2 60.3
26 27 SATO Keiichi JAP 115.5 12 88.8 4.7 60.2
27 33 LINDVIK Marius NOR 118.0 13 89.2 3.4 59.8
28 49 GRANERUD Halvor Egner NOR 116.5 13 89.6 5.9 59.6
29 22 WASEK Pawel POL 114.5 12 88.8 5.7 59.4
30 17 HUBER Stefan AUT 116.0 12 88.7 2.9 59.3
31 37 NAKAMURA Naoki JAP 117.0 13 89.0 4.2 58.8
32 53 GEIGER Karl GER 115.5 13 88.9 6.1 58.0
33 1 JUROSZEK Kacper POL 120.0 13 89.1 -2.2 57.8
34 11 PETER Dominik SUI 115.5 12 88.9 2.0 57.5
35 32 AIGNER Clemens AUT 116.5 13 89.3 3.5 57.2
36 42 AALTO Antti FIN 117.0 13 89.3 2.4 57.0
37 38 SCHMID Constantin GER 116.5 13 88.9 3.1 56.8
38 28 JELAR Ziga SLO 113.0 12 88.6 5.6 56.6
39 43 SATO Yukiya JAP 115.0 13 89.0 5.4 56.4
39 24 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 112.5 12 88.8 6.3 56.4
41 2 PILCH Tomasz POL 117.5 13 89.0 -1.7 53.8
42 40 LANISEK Anze SLO 114.0 13 88.7 4.1 53.3
43 36 HULA Stefan POL 113.5 13 88.8 3.9 52.2
44 30 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 113.0 13 88.9 4.2 51.6
45 45 FREITAG Richard GER 112.0 13 88.8 4.6 50.2
46 47 PEIER Killian SUI 111.5 13 88.8 4.2 48.9
46 31 KOT Maciej POL 112.0 13 88.9 3.3 48.9
48 12 TKACHENKO Sergey KAZ 110.5 12 88.4 2.1 48.6
49 19 SCHULER Andreas SUI 109.5 12 88.8 3.8 48.5
50 20 SCHIFFNER Markus AUT 108.5 12 88.9 5.2 48.1
51 48 HUBER Daniel AUT 111.5 13 88.6 2.6 47.3
52 26 AIGRO Artti EST 108.5 12 88.4 4.3 47.2
53 10 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 110.5 12 88.8 0.1 46.6
54 8 MALTSEV Kevin EST 109.0 12 88.4 -2.3 41.5
55 56 EISENBICHLER Markus GER 107.0 13 88.9 4.8 41.4
56 29 HAMANN Martin GER 104.0 12 88.1 5.6 40.4
57 21 VANCURA Tomas CZE 102.0 12 88.4 5.2 36.4
58 14 HAUSWIRTH Sandro SUI 101.0 12 88.8 4.7 34.1
59 16 MUMINOV Sabirzhan KAZ 98.5 12 88.2 3.9 28.8
60 15 POHJOLA Arttu FIN 92.5 12 87.9 3.9 18.0
61 23 NOUSIAINEN Eetu FIN 87.5 12 88.4 6.4 11.5

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Martyna Malich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here