Wypowiedzi czołowej trójki po konkursie indywidualnym

0
676
fot. Anna Chlapek

W dzisiejszym, pierwszym w sezonie 2019/2020 konkursie indywidualnym z cyklu FIS Grand Prix w czołowej trójce znaleźli się Timi Zajc, Dawid Kubacki oraz Evgeniy Klimov.

Timi Zajc

O swoim występie: „Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszego pierwszego miejsca. Oddałem dwa bardzo dobre skoki”.

O atmosferze panującej w Wiśle: „Dla Słoweńców atmosfera w Wiśle jest taka, jakbyśmy byli w Planicy. Jest bardzo dużo kibiców i świetnie nas dopingują”.

O przygotowaniach do sezonu zimowego: „Dla mnie przygotowanie do sezonu zimowego jest bardzo ważne. Zależy mi na tym, żeby zajmować wysokie lokaty”.

Dawid Kubacki

„Myślę, że był to fajny konkurs. Burza przed nim trochę nas przestraszyła, ale pogoda pozwoliła nam poskakać w suchych kombinezonach. Można było się rozluźnić, pobawić. Atmosfera jak zawsze była wspaniała. W swoim wykonaniu oceniam ten konkurs jako całkiem w porządku, chociaż skoki nie były idealne, jeszcze jest nad czym pracować. Drugie miejsce jest satysfakcjonujące. Bardzo dobrze poszedł nam też konkurs drużynowy”.

Evgeniy Klimov

O swoim występie: „Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj bardzo dobrze mi się skakało, to były udane konkursy. Dzisiaj jestem zadowolony z mojego miejsca na podium. Chciałbym podziękować polskim kibicom za świetną atmosferę, jaką stworzyli na skoczni”.

O atmosferze panującej w Wiśle: „Atmosfera w Wiśle jest zawsze bardzo dobra”.

O przygotowaniach do sezonu zimowego: „Traktuję sezon letni jako przygotowanie do zimowego. Mam wtedy czas na pracę nad techniką moich skoków, dlatego jest on bardzo istotny”.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek
  • Korespondencja z Wisły: Kinga Stanaszek & Anna Chlapek