Nowa rola Martina Schmitta

0
476

Niemiecki Związek Narciarski na konferencji prasowej przed zawodami Letniego Grand Prix w Hinterzarten ogłosił nową funkcję Martina Schmitta. Będzie on wyszukiwał talenty wśród młodych skoczków narciarskich. 

Głównymi zadaniami Niemca będzie opracowywanie indywidualnych koncepcji rozwojowych we współpracy z trenerami niemieckich kadr i grup szkoleniowych – o czym przekonuje Horst Hüttel (dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej). 41-latek przyjmuje tę funkcję na najbliższe trzy lata i jak zaznacza – chce przyczynić się do jak najlepszej przyszłości niemieckich skoków narciarskich.

Jestem przekonany, że razem będziemy w stanie rozwijać utalentowanych skoczków narciarskich jeszcze efektywniej, dzięki czemu trwale będziemy w czołówce światowej” – przekonuje dwukrotny indywidualny mistrz świata. Jak sam mówi – jest to dla niego zarówno wyzwanie jak i uznanie ze strony związku.

Martin Schmitt po zakończeniu kariery skoczka ukończył szkolenia trenerskie w DSV, co okaże się bardzo przydatne w jego nowej roli w Niemieckim Związku Narciarskim.

Niemiec zakończenie kariery ogłosił na początku 2014 roku. W swojej karierze dwukrotnie zdobywał Kryształową Kulę (1998/1999, 1999/2000) oraz indywidualne złoto Mistrzostw Świata (Ramsau, 1999, Lahti, 2001) oraz srebro tej samej imprezy (Lahti 2001, Liberec 2009). W jego dorobku jest także wiele medali zdobytych w zawodach drużynowych, m.in. złoto (Salt Lake City 2002) i dwa srebra olimpijskie (Nagano 1998, Vancouver 2010).


Źródło: berkutschi.com, skispringen.com