Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle: Lista startowa

0
fot. David Michalski

Po zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań w Szczyrku (HS104), teraz nadszedł czas na rywalizację Panów podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza (HS134). Na liście startowej dzisiejszego konkursu znajduje się 62 zawodników z siedemnastu państw, w tym jedenastu Polaków.

Na skoczni w Wiśle wystartują: Wiktor Pękala (nr 1), Bartosz Czyż (nr 2), Mateusz Gruszka (nr 3), Jan Habdas (nr 4), Adam Niżnik (nr 5), Kacper Juroszek (nr 6), Paweł Wąsek (nr 18), Tomasz Pilch (nr 40), Klemens Murańka (nr 47), Andrzej Stękała (nr 49), Aleksander Zniszczoł (nr 51).

Poprzednie zawody tego cyklu rozegrano miesiąc temu w Kazachstanie. W klasyfikacji generalnej prowadzi Keiichi Sato (230 pkt.) przed Naokim Nakamurą (225 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Evgeniy Klimov (200 pkt.). Najwyżej z Polaków jest sklasyfikowany dziewiąty Maciej Kot (95 pkt.).

Na ten weekend zaplanowano dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Dziś na skoczni im. Adama Małysza o 15:00 rozpocznie się trening, na 16:00 zaplanowano serię próbną, natomiast skoczkowie rywalizację w konkursie zaczną o godzinie 17:00.

Jutro o 10:00 ma rozpocząć się seria próbna, a na godzinę 11:00 zaplanowano początek zawodów.

Lista startowa konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle (HS134):
Nr Zawodnik Kraj Rocznik
1 PĘKALA Wiktor POL 1999
2 CZYŻ Bartosz POL 1999
3 GRUSZKA Mateusz POL 2001
4 HABDAS Jan POL 2003
5 NIŻNIK Adam POL 2002
6 JUROSZEK Kacper POL 2001
7 KOZISEK Cestmir CZE 1991
8 GASIENICA Patrick USA 1998
9 MOLNAR Florian HUN 2002
10 LARSON Casey USA 1998
11 MALTSEV Kevin EST 2000
12 CHO Sung-woo KOR 2000
13 SAKALA Filip CZE 1996
14 SPULBER Mihnea Alexandru ROU 2000
15 OSTERC Aljaz SLO 1999
16 TOROK Eduard HUN 1997
17 DEAN Decker USA 2000
18 WĄSEK Paweł POL 1999
19 TREMBLAY Stephane CAN 2003
20 FELDOREAN Andrei ROU 2000
21 ITO Masamitsu JAP 1998
22 HAUSWIRTH Sandro SUI 2000
23 AIGRO Artti EST 1999
24 BOLTON Sam WLK 2002
25 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 1989
26 HVALA Jaka SLO 1993
27 KOS Lovro SLO 1999
28 DESCHWANDEN Gregor SUI 1991
29 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 1993
30 LAUCHLAN Nigel CAN 1996
31 LISSO Justin GER 1999
32 WESTERHEIM Oscar P NOR 1996
33 HAARE Anders NOR 1999
34 SCHIFFNER Markus AUT 1992
35 HUBER Stefan AUT 1994
36 KARLEN Gabriel SUI 1994
37 PACURAR Radu Mihai ROU 2001
38 SOUKUP Matthew CAN 1997
39 GRILC Tjas SLO 2001
40 PILCH Tomasz POL 2000
41 HAAGEN David AUT 2002
42 VILLUMSTAD Fredrik NOR 1999
43 RAIMUND Phillip GER 2000
44 CHOI Seou KOR 1982
45 BUSKUM Andreas Granerud NOR 1996
46 HOFFMANN Felix GER 1997
47 MURAŃKA Klemens POL 1994
48 MARUSIAK Eyvhen UKR 2000
49 STĘKAŁA Andrzej POL 1995
50 PURTOV Mikhail RUS 2002
51 ZNISZCZOŁ Aleksander POL 1994
52 KALINICHENKO Vitaliy UKR 1993
53 RINGEN Sondre NOR 1996
54 WOHLGENANNT Ulrich AUT 1994
55 LEITNER Clemens AUT 1998
56 ERIKSEN Sander Vossan NOR 2000
57 BAER Moritz GER 1997
58 PRESECNIK Jernej SLO 2002
59 PREVC Cene SLO 1996
60 ROTH Luca GER 2000
61 PASCHKE Pius GER 1990
62 LIENHER Maximilian AUT 1999

 


Źródło: własne

Foto: Dawid Michalski

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku