Letnie Grand Prix w Courchevel: Lista startowa konkursu

0
fot. Katarzyna Satała

Dziś na skoczni we francuskim Courchevel (HS135) zawodnicy będą rywalizować w kolejnym konkursie Letniego Grand Prix. Do Francji pojechali trzej Polacy: Stefan Hula (nr 3), Jakub Wolny (nr 25) oraz Maciej Kot (nr 36).

W dzisiejszych kwalifikacjach wystąpiło zaledwie 53 skoczków i do konkursu nie zakwalifikowali się: Rok Justin, Daniel Andrei Cacina oraz Federico Cecon.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Karl Geiger (140 pkt.), drugie miejsce zajmuje Timi Zajc (100 pkt.), a trzecie Gregor Schlirenzauer (86 pkt.). Tuż za pierwszą trójką plasuje się Dawid Kubacki (80 pkt.).

Z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix do Francji nie przylecieli tylko: Dawid Kubacki, Gregor Schlirenzauer oraz Peter Prevc.

Początek konkursu zaplanowano na godzinę 18:00, natomiast o 16:50 ma rozpocząć się seria próbna.

Lista startowa konkursu Letniego Grand Prix w Courchevel (HS135):
Nr
Zawodnik
Kraj
Rocznik
1
BOYD-CLOWES Mackenzie
CAN
1991
2
BRASME Paul
FRA
1997
3
HULA Stefan
POL
1986
4
MARKENG Thomas Aasen
NOR
2000
5
SEMENIC Anze
SLO
1993
6
SCHULER Andreas
SUI
1995
7
LANISEK Anze
SLO
1996
8
ASCHENWALD Philipp
AUT
1995
9
PETER Dominik
SUI
2001
10
HAYBOECK Michael
AUT
1991
11
CHOI Heung Chul
KOR
1981
12
KRAFT Stefan
AUT
1993
13
ZOGRAFSKI Vladimir
BUL
1993
14
MUMINOV Sabirzhan
KAZ
1994
15
KOUDELKA Roman
CZE
1989
16
INSAM Alex
ITA
1997
17
AMMANN Simon
SUI
1981
18
FETTNER Manuel
AUT
1985
19
PREVC Domen
SLO
1999
20
BICKNER Kevin
USA
1996
21
HUBER Daniel
AUT
1993
22
HAMANN Martin
GER
1997
23
LEAROYD Jonathan
FRA
2000
24
AIGNER Clemens
AUT
1993
25
WOLNY Jakub
POL
1995
26
TKACHENKO Sergey
KAZ
1999
27
PEDERSEN Robin
NOR
1996
28
TOCHIMOTO Shohei
JAP
1989
29
TANDE Daniel Andre
NOR
1994
30
PEIER Killian
SUI
1995
31
LEYHE Stephan
GER
1992
32
NAZAROV Mikhail
RUS
1994
33
JOHANSSON Robert
NOR
1990
34
GRANERUD Halvor Egner
NOR
1996
35
SATO Yukiya
JAP
1995
36
KOT Maciej
POL
1991
37
LINDVIK Marius
NOR
1998
38
BARTOL Tilen
SLO
1997
39
NAKAMURA Naoki
JAP
1996
40
IWASA Yuken
JAP
1999
41
SCHMID Constantin
GER
1999
42
JELAR Ziga
SLO
1997
43
KOBAYASHI Junshiro
JAP
1991
44
POLASEK Viktor
CZE
1997
45
SATO Keiichi
JAP
1997
46
EISENBICHLER Markus
GER
1991
47
KLIMOV Evgeniy
RUS
1994
48
FREITAG Richard
GER
1991
49
ZAJC Timi
SLO
2000
50
GEIGER Karl
GER
1993

Źródło: własne

Foto: Katarzyna Satała

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku