Letnie Grand Prix w Courchevel: Timi Zajc wygrywa serię próbną

0
fot. Anna Chlapek

Timi Zajc (129,5 m) wygrał serię próbną przed konkursem Letniego Grand Prix w Courchevel (HS135). Drugie miejsce zajął Stephan Leyhe (129,5 m), a trzecie Robert Johansson (129,5 m). Na 7. pozycji uplasował się Maciej Kot (130 m).

W czołówce serię próbną zakończyli także: na 4. pozycji Halvor Egner Granerud (123 m), na 5. lokacie Junshiro Kobayashi (126,5 m), na 6. miejscu Evgeniy Klimov (129,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Thomas Aasen Markeng (125 m), dziewiąty Mikhail Nazarov (126,5 m) oraz dziesiąty Jakub Wolny (123,5 m).

Trzeci z Polaków, Stefan Hula (117,5 m), uplasował się na 23. lokacie.

Serię próbną rozegrano z belek ustawionych na stopniach: 19., 17., 16., 15. oraz 14.

Początek konkursu o godzinie 18:00.

Wyniki serii próbnej Letniego Grand Prix w Courchevel (HS135):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 49 ZAJC Timi SLO 129.5 16 91.0 -5.8 51.3
2 31 LEYHE Stephan GER 129.5 16 91.7 -7.2 49.9
3 33 JOHANSSON Robert NOR 129.5 16 91.9 -7.8 49.3
4 34 GRANERUD Halvor Egner NOR 123.0 16 91.7 3.2 48.6
5 43 KOBAYASHI Junshiro JAP 126.5 16 91.0 -3.3 48.4
6 47 KLIMOV Evgeniy RUS 129.5 16 91.5 -10.7 46.4
7 36 KOT Maciej POL 130.0 16 91.8 -12.0 46.0
8 4 MARKENG Thomas Aasen NOR 125.0 14 91.0 -15.1 44.9
9 32 NAZAROV Mikhail RUS 126.5 16 91.1 -10.8 40.9
10 25 WOLNY Jakub POL 123.5 16 91.2 -5.9 40.4
11 42 JELAR Ziga SLO 124.0 16 91.4 -7.4 39.8
12 29 TANDE Daniel Andre NOR 128.0 16 92.0 -14.9 39.5
13 20 BICKNER Kevin USA 129.0 19 93.0 -1.1 38.8
14 46 EISENBICHLER Markus GER 124.0 16 91.2 -10.6 36.6
15 35 SATO Yukiya JAP 119.0 16 90.9 -2.0 36.2
16 26 TKACHENKO Sergey KAZ 125.5 16 91.1 -14.1 35.8
17 45 SATO Keiichi JAP 122.0 16 91.4 -7.9 35.7
18 40 IWASA Yuken JAP 121.0 16 91.1 -6.3 35.5
19 37 LINDVIK Marius NOR 120.0 16 91.3 -5.5 34.5
20 38 BARTOL Tilen SLO 119.5 16 91.3 -5.4 33.7
21 27 PEDERSEN Robin NOR 122.5 16 91.8 -11.0 33.5
22 21 HUBER Daniel AUT 120.0 16 91.0 -7.1 32.9
23 3 HULA Stefan POL 117.5 14 90.1 -13.7 32.8
24 30 PEIER Killian SUI 123.5 16 91.4 -16.4 29.9
25 12 KRAFT Stefan AUT 117.5 15 90.2 -11.2 29.7
26 48 FREITAG Richard GER 117.5 16 91.1 -6.8 28.7
27 10 HAYBOECK Michael AUT 114.0 15 91.0 -7.1 27.5
28 13 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 111.0 17 91.2 8.4 26.7
29 15 KOUDELKA Roman CZE 115.0 17 91.6 1.1 26.6
30 7 LANISEK Anze SLO 108.0 14 90.3 -5.5 23.9
31 16 INSAM Alex ITA 112.0 17 91.7 2.1 22.2
32 19 PREVC Domen SLO 120.5 19 92.8 -2.6 22.0
33 8 ASCHENWALD Philipp AUT 106.0 14 90.1 -7.8 18.0
34 50 GEIGER Karl GER 113.5 16 91.6 -11.3 17.0
35 1 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 103.0 14 90.6 -4.4 16.0
36 28 TOCHIMOTO Shohei JAP 111.5 16 90.9 -9.3 15.4
37 44 POLASEK Viktor CZE 107.5 16 90.8 -4.8 12.7
38 5 SEMENIC Anze SLO 103.0 14 90.5 -8.4 12.0
39 22 HAMANN Martin GER 103.5 16 91.0 -2.6 7.7
40 41 SCHMID Constantin GER 99.0 16 91.1 5.0 7.2
41 23 LEAROYD Jonathan FRA 104.0 16 91.7 -12.0 0.0
41 18 FETTNER Manuel AUT 89.0 17 91.0 9.3 0.0
41 14 MUMINOV Sabirzhan KAZ 91.0 17 91.6 2.0 0.0
41 11 CHOI Heung Chul KOR 85.0 15 90.0 -3.1 0.0
41 9 PETER Dominik SUI 91.0 15 90.8 -11.7 0.0
41 6 SCHULER Andreas SUI 90.0 14 90.6 -0.1 0.0
41 2 BRASME Paul FRA 89.0 14 89.9 -6.6 0.0
17 AMMANN Simon SUI DNS
24 AIGNER Clemens AUT DNS
39 NAKAMURA Naoki JAP DNS

 


Źródło: własne

Foto: Anna Chlapek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku