LPK we Frenštácie pod Radhoštem: Aune wygrywa, Murańka trzeci!

0
838
fot. Anna Chlapek

Joakim Aune zwyciężył w piątkowym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenštácie pod Radhoštem (HS 106). Drugi był Słoweniec Rok Justin, a trzeci Klemens Murańka. Polak został nowym liderem cyklu.

Po pierwszej serii konkursu prowadził Joakim Aune. Reprezentant Norwegii poszybował na 100 metr i wyprzedzał o dwa punkty sklasyfikowanych ex aequo na drugiej pozycji, Klemensa Murańkę (100,5 m) i Słoweńca Roka Justina (98,5 m).

Na piątej pozycji znajdował się Paweł Wąsek (96,5 m), a na szóstej Andrzej Stękała (98 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Kacper Juroszek (96,5 m).

Do finałowej serii nie awansował Tomasz Pilch. Skoczek z Wisły oddał skok na odległość 83,5 metra i zakończył zawody na 41. pozycji.

W finałowym skoku Joakim Aune uzyskał 98,5 metra i ostatecznie o zaledwie 0,3 punktu pokonał Roka Justina (99,5 m). Trzecie miejsce zajął Klemens Murańka (99,5 m), który do triumfatora stracił tylko 0,8 punktu.

Po dyskwalifikacji w drugiej serii Pawła Wąska za nieregulaminowy kombinezon, na piąte miejsce awansował Andrzej Stękała (98,5 m).

Dzisiejsze podium Klemensa Murańki zapewniło dodatkowe, siódme miejsce startowe dla Polski na drugi period startowy Letniego Grand Prix (konkursy w Hakubie, Hinzebach i Klingenthal).

Polak został także nowym liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zgromadził  278 punktów i wyprzedza Japończyków – Keiichiego Sato (230 pkt.) i Naokiego Nakamurę (225 pkt.).

Na sobotę zaplanowano drugi konkurs we Frenštácie pod Radhoštem. Początek zawodów o 10:00.


Źródło: własne, fis-ski.com
FOTO: Anna Chlapek