Zbiórka na ratowanie skoczni narciarskich w Harrachovie także na zrzutka.pl

0
683
fot. Kinga Stanaszek

Skocznie w czeskiej miejscowości Harrachov są obecnie zamknięte z powodu złego stanu technicznego. Minionej zimy czescy skoczkowie zmuszeni byli przygotowywać się za granicą. W ostatnim czasie ogłoszona została zbiórka na ratowanie obiektów. Polacy mogą ją wspierać także za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl.

O rozpoczętej zbiórce na rzecz ratowania skoczni w Harrachovie pisaliśmy tutaj. Warto wspomnieć, iż ma ona na celu przywrócenie do stanu używalności przede wszystkim mniejszych obiektów, dzięki którym czescy skoczkowie i kombinatorzy norwescy mieliby możliwość treningów we własnym kraju.

Z myślą o polskich kibicach, którzy chcieliby wesprzeć akcję, otwarte zostało konto w serwisie zrzutka.pl. Organizatorzy wyznaczyli kwotę 250 tysięcy złotych (1,5 mln koron czeskich). Środki te zostaną wpłacone na główne, czeskie konto zbiórki. W serwisie można obserwować obecny stan zbiorki, widoczne będą także pieniądze wpłacone w sposób tradycyjny.

Warto wspomnieć, że akcję wspierają byli zawodnicy: Pavel Ploc, Dalibor Motejlek, Jakub Janda oraz Adam Małysz.

Dane do przelewu oraz szczegółowe informacje dotyczące zbiórki znajdują się na jej oficjalnej stronie, dostępnej także w polskiej wersji językowej.


  • Źródło: harrachovskijumping.com
  • FOTO: Kinga Stanaszek