Pięć Polek wystartuje w Lillehammer

0
883
fot. Kinga Stanaszek

W przyszły weekend na skoczni w norweskim Lillehammer rozegrane zostaną kolejne w sezonie 2019/2020 zmagania z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet. Na starcie pojawi się pięć reprezentantek naszego kraju, w tym jedna debiutantka.

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Letniego Pucharu Kontynentalnego jest norweska miejscowość Lillehammer. Łukasz Kruczek zadecydował, iż w zmaganiach tych wystartuje pięć reprezentantek naszego kraju, mianowicie Kinga Rajda, Anna Twardosz, Joanna Szwab, Nicole Konderla oraz Wiktoria Przybyła, dla której będzie to debiut w drugoligowych zawodach.

W piątek zawodniczki oddały na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle ostatnie skoki przed wylotem do Norwegii. Dla Konderli i Przybyły były to pierwsze w karierze próby na dużym obiekcie.

W dniach 9.09. – 13.09. w Lillehammer odbędzie się międzynarodowych obóz dotyczący skoków narciarskich kobiet, w którym weźmie udział także nasza reprezentacja. Składać się on będzie z serii treningowych oraz wykładów dla zawodniczek i trenerów. Gościnnie wezmą w nim udział m.in. Maren Lundby, Line Jahr, Jermund Lunder oraz Mikko Kokslien.

Wraz z polskimi skoczkiniami do Norwegii udadzą się Łukasz Kruczek, Marcin Bachleda oraz fizjoterapeutka Paulina Węgrzyn – Gębuś.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Kinga Stanaszek