Philipp Raimund dla SKOKInews.com: „Ten weekend to były dla mnie wzloty i upadki”

0
1300
fot. Anna Chlapek

Philipp Raimund zakończył sobotnie zmagania w Lillehammer na drugim stopniu podium. Niestety niedzielny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego nie był już dla niego tak udany – Niemiec uplasował się na 19 pozycji.

„Ten weekend to były dla mnie wzloty i upadki. Najlepiej poradziłem sobie w pierwszej serii sobotniego konkursu, dzięki której zająłem drugie miejsce. Byłem jednak zaskoczony swoim wynikiem, po złych skokach w treningu i serii próbnej.” – przyznał skoczek. Philipp uznał także niedzielne zawody za niezbyt udane: „Niestety, dwa razy w czasie konkursu trafiłem na niekorzystne warunki. Jednak taki jest ten sport i trzeba się z tym pogodzić.”

Jakie cele niemiecki skoczek stawia przed sobą na resztę sezonu letniego? „Chciałbym utrzymać moje skoki na dobrym poziomie. Mam też nadzieję na kolejne miejsce w najlepszej trójce konkursu.”

19-latek dodał także, że jego najważniejszym celem na nadchodzący sezon zimowy jest dobry start na Mistrzostwach Świata Juniorów. „Będzie to mój ostatni występ w tych zawodach, więc chcę dać z siebie wszystko”.

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek
  • Korespondencja z Lillehammer: Zuzanna Janeczek