Manuel Poppinger zakończył karierę

0
691
fot. Anna Chlapek

Manuel Poppinger końcem października ogłosił zakończenie kariery. Austriak nie znalazł się w kadrze narodowej na nadchodzący sezon, nie pojawił się też już w konkursach Letniego Grand Prix czy też Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Nadszedł czas, aby się pożegnać! Chcę podziękować za wsparcie, które otrzymałem od wszystkich w ciągu ostatnich kilku lat. Były złe i dobre chwile w tych latach, ale w końcu chcę powiedzieć, że to była niesamowita część mojego życia” – napisał Poppinger na jednym z portali społecznościowych ogłaszając kibicom zakończenie kariery skoczka narciarskiego.

Zawodnik w poprzednich latach był członkiem kadry A austriackiej kadry skoczków, regularnie występował w zawodach Pucharu Świata w sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016 i to właśnie ten drugi ze wspomnianych sezonów był najlepszy w karierze Poppingera.

Austriak zdobył srebro Mistrzostw Świata (Falun 2015 – drużyna), brąz Mistrzostw Świata w Lotach (Tauplitz/Bad Mittendorf 2016 – konkurs drużynowy) oraz srebro Mistrzostw Świata Juniorów (Zakopane 2008 – konkurs drużynowy).

W poprzednim sezonie Manuel Poppinger nie skakał w zawodach Pucharu Świata, kilkukrotnie wystartował w Pucharze Kontynentalnym, jednak w żadnym konkursie nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii.


Źródło: własne

Foto: Anna Chlapek