Stefan Hula, Adam Małysz i Stefan Horngacher odznaczeni przez Prezydenta RP

0
1155
fot. Anna Chlapek

Podczas wczorajszych zmagań w Wiśle miała miejsce przyjemna uroczystość. Stefan Hula, Adam Małysz oraz Stefan Horngacher otrzymali odznaczenia państwowe z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Po zakończeniu wczorajszych zmagań indywidualnych na zeskoku skoczni w Wiśle miała miejsce podniosła uroczystość. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzej Duda odznaczył osoby zasłużone dla polskiego sportu.

Stefa Hula otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe, za zasługi w działalności na rzecz propagowania i krzewienia kultury fizycznej.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został Stefan Horngacher za wybitne zasługi w rozwijaniu polskiego sportu narciarskiego, za osiągnięcia w pracy trenerskiej i szkoleniowej.

„Efekty jego pracy z naszymi zawodnikami cieszyły nas wszystkich i były tym, co dało nam wiele radości. Dziękujemy za te wszystkie wspaniałe wyniki, które zapisują się w historii polskiego i światowego sportu. Panie trenerze, jesteśmy ogromnie wdzięczni” – powiedział Prezydent RP.

Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości zaś odznaczony został Adam Małysz za zasługi dla Niepodległej.

„Dla pana Adama Małysza ogromne podziękowania, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, za te wszystkie sukcesy przyniesione dla polskich sportów zimowych, dla polskich skoków narciarskich. Ten Medal Odzyskania Niepodległości to pewien symbol, symbol zasług dla polskich skoków narciarskich, przełamania pewnej niemocy w tym zakresie i wyprowadzenia tej dyscypliny, jeżeli chodzi o nasz kraj, na najwyższe, światowe wyżyny” – skomentował Andrzej Duda. „Cieszę się i jestem ogromnie zaszczycony, że mogłem Panów dzisiaj tymi odznaczeniami państwowymi udekorować. Proszę je przyjąć w imieniu wszystkich Polaków, a przede wszystkim w imieniu Rzeczypospolitej”.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Wisły: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Anna Chlapek