Kolejne problemy zdrowotne Severina Freunda

0
643
fot. Aleksandra Wróblewska

Wydłuża się czas rekonwalescencji Mistrza Świata z 2015 roku. Niemiec w czwartek na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych zamieścił zdjęcie z komentarzem informującym o pobycie w specjalistycznej klinice terapii pleców w Monachium.

Nie stajesz się młodszy! Mam nieco problemów z plecami i dlatego mam teraz krótką przerwę” – stwierdził Severin Freund. Niemiec zaznaczył, że pracuje teraz z fizjoterapeutami i lekarzami. „Za niedługo wznowię treningi” – zapewnił podopieczny Stefana Horngachera.

Początkowo Niemiec planował powrót do Pucharu Świata podczas Turnieju Czterech Skoczni, jednak teraz ten termin stoi pod dużym znakiem zapytania.

Severin Freund dwukrotnie w ostatnich latach zrywał więzadła w kolanie. Gdy rok temu w Kuusamo wrócił na skocznie wydawało się, że powoli będzie starał się nawiązać do sukcesów z sezonu 2014/2015, kiedy wygrał Kryształową Kulę. Niestety, Niemiec musiał przedwcześnie zakończyć sezon i poddać się kolejnej operacji kolana.

Obecnie trzech podopiecznych Stefana Horngachera zmaga się z kontuzjami, oprócz Frenda także David Siegel oraz Andreas Wellinger. Ten pierwszy wraca do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie w poprzednim sezonie. Natomiast Mistrz Olimpijski również zmaga się z tą samą kontuzją, jednak jego nie zobaczymy tej zimy na skoczniach Pucharu Świata.


Źródło: skisprungen.com

Foto: Aleksandra Wróblewska