Puchar Świata w Ruce: Robert Johansson najlepszy w serii próbnej

0
fot. David Michalski

Robert Johansson (138 m) wygrał serię próbną przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Ruce (HS142), drugie miejsce zajął Timi Zajc (131 m), a trzecie Stefan Kraft (130,5 m). Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się dwudziesty drugi Jakub Wolny (123 m).

W czołówce uplasowali się jeszcze: na 4. miejscu Marius Lindwik (128 m), na 5. pozycji Markus Eisenbichler (134 m) i na 6. lokacie Yukiya Sato (127,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: siódmy Peter Prevc (126 m), ósmy Anze Lanisek (123 m), dziewiąty Gregor Schlirenzauer (132 m) oraz dziesiąty Jan Hoerl (121,5 m).

W serii próbnej stosunkowo słabo zaprezentowali się Polacy, tuż za wspomnianych Wolnym uplasował się Piotr Żyła (125,5 m). W trzeciej dziesiątce serię próbną zakończył jeszcze Kamil Stoch (115 m) plasując się na 29. pozycji. 31. miejsce zajął Dawid Kubacki (112,5 m), na 37. pozycji sklasyfikowany został Maciej Kot (119 m). Czterdziesty pierwszy był Stefan Hula (114 m), a czterdziesty siódmy Klemens Murańka (107 m).

Serię próbną rozpoczęto z 14. belki startowej, potem sędziowie wydłużyli najazd do 14. platformy, by później wrócić do stopnia 14. Podczas próbnych skoków zawodnicy oddawali swoje skoki przy wietrze pod narty, a uśrednione wskaźniki wahały się od 0,21 m/s (Junshiro Kobayashi, 110 m) do 1,4 m/s (Roman Koudelka, 116 m).

Początek konkursu o 16:30.

Wyniki serii próbnej Pucharu Świata w Ruce (HS142):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 40 JOHANSSON Robert NOR 138.0 12 87.0 -9.9 82.5
2 45 ZAJC Timi SLO 131.0 12 85.8 -8.0 71.8
3 30 KRAFT Stefan AUT 130.5 12 85.9 -9.7 69.2
4 37 LINDVIK Marius NOR 128.0 12 86.3 -6.8 67.6
5 16 EISENBICHLER Markus GER 134.0 14 87.0 -7.0 67.1
6 34 SATO Yukiya JAP 127.5 12 85.5 -9.1 64.4
7 36 PREVC Peter SLO 126.0 12 86.2 -7.1 63.7
8 49 LANISEK Anze SLO 123.0 12 86.5 -3.5 61.9
9 23 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 132.0 14 87.5 -11.0 59.5
10 39 HOERL Jan AUT 121.5 12 85.7 -3.7 59.0
11 33 ASCHENWALD Philipp AUT 124.5 12 85.7 -9.2 58.9
12 50 TANDE Daniel Andre NOR 122.0 12 86.6 -5.7 57.9
13 15 SEMENIC Anze SLO 131.5 14 86.6 -13.9 55.7
14 28 PREVC Domen SLO 124.0 12 86.0 -11.7 55.5
15 25 PASCHKE Pius GER 130.0 14 86.6 -13.1 53.8
16 46 ITO Daiki JAP 121.0 12 85.9 -9.9 51.9
17 35 FORFANG Johann Andre NOR 119.5 12 86.2 -7.4 51.7
17 22 HAYBOECK Michael AUT 123.5 14 87.1 -3.5 51.7
19 42 PEDERSEN Robin NOR 118.0 12 87.0 -4.8 51.6
20 31 PEIER Killian SUI 118.5 12 86.0 -6.1 51.2
21 14 AALTO Antti FIN 126.5 14 86.9 -12.3 48.3
22 21 WOLNY Jakub POL 123.0 14 86.3 -6.6 47.7
23 12 ZYLA Piotr POL 125.5 14 86.8 -11.7 47.1
24 18 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 121.5 14 86.6 -5.4 46.2
25 47 KOBAYASHI Ryoyu JAP 116.5 12 86.1 -8.0 45.7
26 44 GEIGER Karl GER 119.5 12 86.6 -13.9 45.2
27 9 AMMANN Simon SUI 126.5 14 86.4 -16.3 44.3
28 29 MARKENG Thomas Aasen NOR 115.5 12 86.6 -9.8 42.1
29 48 STOCH Kamil POL 115.0 12 85.8 -9.9 41.1
30 38 NAKAMURA Naoki JAP 112.0 12 86.1 -5.1 40.5
31 43 KUBACKI Dawid POL 112.5 12 86.0 -7.0 39.5
31 41 KOBAYASHI Junshiro JAP 110.0 12 85.4 -2.5 39.5
33 27 FREITAG Richard GER 114.5 12 86.0 -11.9 38.2
34 32 HUBER Daniel AUT 112.0 12 86.0 -7.7 37.9
35 13 BAER Moritz GER 120.0 14 86.7 -12.1 36.8
36 3 KOUDELKA Roman CZE 116.0 12 85.7 -16.4 36.4
37 26 KOT Maciej POL 119.0 14 86.6 -12.8 34.3
38 10 SCHMID Constantin GER 118.0 14 86.7 -12.5 32.8
39 2 KYTOSAHO Niko FIN 109.5 12 85.6 -8.8 32.3
40 6 LEYHE Stephan GER 106.0 12 86.3 -5.9 28.9
41 8 HULA Stefan POL 114.0 14 86.5 -9.5 28.6
42 19 ALAMOMMO Andreas FIN 114.0 14 86.8 -12.5 25.6
43 17 BICKNER Kevin USA 110.5 14 86.2 -10.1 21.7
44 24 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 109.0 14 86.9 -7.8 21.3
45 7 PETER Dominik SUI 111.5 14 86.7 -14.0 19.6
46 1 MAATTA Jarkko FIN 102.0 12 85.4 -11.8 15.8
47 11 MURANKA Klemens POL 107.0 14 86.2 -12.5 13.0
48 4 AIGRO Artti EST 101.0 12 84.8 -13.6 12.2
49 20 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 87.5 14 85.7 -10.4
49 5 SCHULER Andreas SUI 90.0 12 86.0 -12.2

Źródło: własne

Foto: Dawid Michalski

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku