Puchar Świata w Engelbergu: Kraft wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi

0
119
fot. David Michalski

Stefan Krat (138,5 m) wygrał dzisiejsze kwalifikacje, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch (137 m). Na trzeciej pozycji uplasował się Karl Geiger (134 m). W konkursie wystąpi 6 Polaków, awansu nie wywalczył tylko Jakub Wolny (108,5 m).

W czołówce kwalifikacje zakończyli także: na 4. pozycji Stephan Leyhe (133 m), na 5. lokacie Ryoyu Kobayashi (132,5 m) i na 6. miejscu Philipp Aschenwald (133,5 m). Tuż za Austriakiem uplasował się drugi z Polaków – Dawid Kubacki (133,5 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Marius Lindvik (130 m), dziewiąty Pius Paschke (129,5 m) oraz dziesiąty Peter Prevc (130 m).

Na 18. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła (124,5 m). Natomiast pod koniec trzeciej dziesiątki kwalifikacje zakończyli dwaj Polacy – dwudziesty ósmy Maciej Kot (124 m) oraz dwudziesty dziewiąty Stefan Hula (123,5 m). Ostatni z Polaków, którzy zakwalifikowali się do konkursu, Klemens Murańka (114 m) zajął 38. pozycję. Poza „50” znalazł się pięćdziesiąty dziewiąty Jakub Wolny (108,5 m).

Kwalifikacje rozpoczęto z 17. belki startowej, natomiast podczas rywalizacji sędziowie wydłużyli najazd do 18. stopnia. Prędkość wiatru wahała się od 0,11 m/s (Sabirzhan Muminov; 116,5 m) do 1,09 m/s w plecy (Dominik Peter; 111,5 m). Wszyscy zawodnicy skakali w niesprzyjających warunkach.

Początek konkursu o godzinie 16:00.

Wyniki kwalifikacji Pucharu Świata w Engelbergu (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 62 KRAFT Stefan AUT 138.5 18 92.4 55.5 12.1 146.8
2 Q 57 STOCH Kamil POL 137.0 18 92.1 56.0 5.2 137.7
3 Q 60 GEIGER Karl GER 134.0 18 92.8 54.5 7.7 133.3
4 Q 43 LEYHE Stephan GER 133.0 18 92.5 55.0 8.8 133.1
5 Q 63 KOBAYASHI Ryoyu JAP 132.5 18 92.4 50.0 12.5 130.9
6 Q 59 ASCHENWALD Philipp AUT 133.5 18 91.8 53.5 6.3 130.0
7 Q 56 KUBACKI Dawid POL 133.5 18 92.8 51.5 7.2 128.9
8 Q 53 LINDVIK Marius NOR 130.0 18 92.5 52.0 11.2 127.1
9 Q 44 PASCHKE Pius GER 129.5 18 92.4 53.5 10.0 126.5
10 Q 55 PREVC Peter SLO 130.0 18 92.5 53.0 9.2 126.1
11 Q 49 FORFANG Johann Andre NOR 129.5 18 92.5 53.5 9.2 125.7
12 Q 39 HAYBOECK Michael AUT 132.0 18 92.5 54.0 3.9 125.4
13 Q 50 HOERL Jan AUT 129.0 18 91.9 52.5 8.8 123.4
14 Q 17 TAKEUCHI Taku JAP 125.5 17 91.6 52.0 7.8 120.7
15 Q 24 BICKNER Kevin USA 128.0 17 91.4 52.0 2.9 120.3
16 Q 58 LANISEK Anze SLO 127.5 18 92.1 54.5 6.3 120.2
17 Q 6 IWASA Yuken JAP 129.0 17 91.2 50.5 1.5 119.2
18 Q 46 ZYLA Piotr POL 124.5 18 92.6 52.0 12.5 118.5
19 Q 52 ZAJC Timi SLO 124.0 18 92.0 53.5 11.2 117.8
20 Q 48 JOHANSSON Robert NOR 126.0 18 92.4 50.5 10.1 117.3
21 Q 8 KLIMOV Evgeniy RUS 126.5 17 91.4 52.5 2.0 117.2
22 Q 35 BAER Moritz GER 125.0 18 92.4 52.5 9.5 116.9
23 Q 45 SCHMID Constantin GER 125.5 18 93.1 52.0 9.0 116.8
24 Q 54 PEIER Killian SUI 124.0 18 92.3 53.0 10.1 116.2
25 Q 41 PREVC Domen SLO 125.0 18 92.3 52.5 8.3 115.7
26 Q 47 HUBER Daniel AUT 123.5 18 92.0 52.5 9.5 114.2
27 Q 51 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 123.0 18 92.6 52.0 10.7 114.0
28 Q 38 KOT Maciej POL 124.0 18 92.5 51.5 8.8 113.4
29 Q 34 HULA Stefan POL 123.5 18 92.3 52.5 8.6 113.3
30 Q 23 SATO Keiichi JAP 124.5 17 91.6 52.5 1.5 113.1
31 Q 14 KOUDELKA Roman CZE 120.5 17 91.3 52.0 6.9 110.8
32 Q 40 AMMANN Simon SUI 123.0 18 92.0 52.0 4.7 108.0
33 Q 37 EISENBICHLER Markus GER 119.0 18 92.5 50.5 12.6 107.2
34 Q 5 SAKALA Filip CZE 122.0 17 91.7 50.0 1.6 106.2
35 Q 18 POLASEK Viktor CZE 117.0 17 91.4 51.0 8.7 105.3
36 Q 21 DESCHWANDEN Gregor SUI 120.0 17 91.5 51.0 2.9 104.9
37 Q 25 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 119.5 17 91.2 51.0 3.0 104.1
38 Q 29 MURANKA Klemens POL 114.0 17 91.8 50.5 12.9 103.6
39 Q 4 HAARE Anders NOR 119.5 17 91.6 50.5 2.3 102.9
40 Q 31 JUSTIN Rok SLO 115.5 18 92.2 51.0 12.6 101.4
41 Q 28 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 113.5 17 91.5 49.5 11.5 100.3
42 Q 33 KYTOSAHO Niko FIN 116.0 18 91.5 50.0 9.9 98.6
43 Q 30 PETER Dominik SUI 111.5 17 91.7 49.0 13.8 98.5
44 Q 61 TANDE Daniel Andre NOR 115.5 18 92.5 51.0 9.6 98.4
45 Q 32 AALTO Antti FIN 114.5 18 92.4 51.0 10.7 97.7
46 Q 7 MUMINOV Sabirzhan KAZ 116.5 17 91.9 50.0 1.4 96.1
47 Q 19 ITO Kenshiro JAP 112.5 17 91.9 48.5 9.1 95.1
48 Q 13 TKACHENKO Sergey KAZ 112.5 17 91.0 48.5 8.0 94.0
49 Q 42 FREITAG Richard GER 111.5 18 91.6 51.0 11.0 92.6
50 Q 27 BARTOL Tilen SLO 110.5 17 91.5 48.0 8.6 90.5
51 12 RINGEN Sondre NOR 109.0 17 91.5 48.5 9.7 89.4
52 3 INSAM Alex ITA 112.0 17 90.9 49.5 3.0 89.1
53 15 NAZAROV Mikhail RUS 109.5 17 91.2 49.5 6.9 88.5
53 9 TOCHIMOTO Shohei JAP 111.0 17 91.5 49.5 4.2 88.5
55 2 SCHULER Andreas SUI 111.0 17 91.6 49.0 4.4 88.2
56 11 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 109.0 17 91.2 49.0 7.5 87.7
57 16 STURSA Vojtech CZE 109.5 17 91.3 49.5 5.9 87.5
58 26 SEMENIC Anze SLO 110.0 17 91.7 47.5 6.9 87.4
59   36 WOLNY Jakub POL 108.5 18 92.3 49.0 10.2 84.4
60 22 CHOI Seou KOR 108.5 17 90.4 48.0 2.4 80.7
61 10 CHOI Heung Chul KOR 103.0 17 91.0 48.0 8.2 76.6
62 1 KARLEN Gabriel SUI 101.0 17 90.8 48.0 6.6 71.4
63 20 POHJOLA Arttu FIN 100.5 17 90.7 47.5 7.2 70.6

Źródło: własne

Foto: Dawid Michalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here