Puchar Świata w Engelbergu: Stoch najlepszy na treningu

0
108
fot. David Michalski

Kamil Stoch (138 m) wygrał jedyną serię treningową przed kwalifikacjami i konkursem Pucharu Świata w Engelbergu (HS140). Drugie miejsce zajął Peter Prevc (133,5 m), a trzecie Marius Lindvik (132 m). W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze drugi z Polaków – Dawid Kubacki (132 m) zajmując 6. lokatę.

W czołówce uplasowali się także: na 4. pozycji Robert Johansson (132,5 m), na 5. miejscu Philipp Aschenwald (128,5 m) i na 7. lokacie Daniel Huber (134 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Stefan Kraft (123,5 m), dziewiąty Markus Eisenbichler (136 m) oraz dziesiąty Constantin Schmid (133,5 m).

Na 15. pozycji trening zakończył Piotr Żyła (132,5 m), a dwudziesty ósmy była Maciej Kot (129 m). W czwartej dziesiątce uplasowali się: trzydziesty czwarty Stefan Hula (123,5 m) oraz trzydziesty ósmy Jakub Wolny (123 m). Dopiero na 55. lokacie został sklasyfikowany Klemens Murańka (113 m).

Trening rozpoczęto z 18. belki startowej, natomiast później sędziowie skracali najazd do 17., 16. i 15. stopnia. Prędkość wiatru wahała się od 0,51 m/s w plecy (Ryoyu Kobayashi; 116,5 m) do 0,43 m/s pod narty (Mackenzie Boyd-Clowes; 119,5 m)

Początek kwalifikacji o godzinie 14:30, natomiast konkurs zaplanowano na 16:00.

Wyniki treningu Pucharu Świata w Engelbergu (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 57 STOCH Kamil POL 138.0 16 90.8 -3.5 90.2
2 55 PREVC Peter SLO 133.5 16 91.2 -1.7 83.9
3 53 LINDVIK Marius NOR 132.0 16 91.1 -0.4 82.5
4 48 JOHANSSON Robert NOR 132.5 16 90.9 -2.7 81.1
5 59 ASCHENWALD Philipp AUT 128.5 15 90.0 -1.8 80.0
6 56 KUBACKI Dawid POL 132.0 16 91.1 -3.7 79.2
7 47 HUBER Daniel AUT 134.0 17 91.0 -2.8 78.5
8 62 KRAFT Stefan AUT 123.5 15 90.7 5.4 78.2
9 37 EISENBICHLER Markus GER 136.0 18 92.1 -2.2 77.6
10 45 SCHMID Constantin GER 133.5 17 91.9 -3.3 77.1
11 39 HAYBOECK Michael AUT 135.0 18 91.9 -2.2 75.8
12 51 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 127.0 16 91.2 1.8 75.7
13 60 GEIGER Karl GER 124.0 15 91.1 1.5 75.2
13 43 LEYHE Stephan GER 131.5 17 91.6 -1.6 75.2
15 46 ZYLA Piotr POL 132.5 17 91.5 -3.8 74.8
16 49 FORFANG Johann Andre NOR 127.5 16 90.9 -0.2 74.6
17 44 PASCHKE Pius GER 131.5 17 91.3 -2.7 74.1
17 17 TAKEUCHI Taku JAP 132.0 18 91.8 1.5 74.1
19 54 PEIER Killian SUI 127.0 16 90.9 -1.8 72.1
20 40 AMMANN Simon SUI 129.5 17 91.2 -1.9 71.3
21 52 ZAJC Timi SLO 124.0 16 90.8 1.5 70.0
22 61 TANDE Daniel Andre NOR 119.5 15 90.8 4.2 69.8
23 41 PREVC Domen SLO 128.0 17 91.6 -1.4 69.1
24 8 KLIMOV Evgeniy RUS 130.0 18 91.7 -0.7 68.3
25 14 KOUDELKA Roman CZE 129.0 18 91.5 1.0 68.2
26 63 KOBAYASHI Ryoyu JAP 116.5 15 90.6 6.4 66.6
27 24 BICKNER Kevin USA 126.5 18 91.7 2.1 64.8
28 38 KOT Maciej POL 129.0 18 92.1 -2.6 64.6
29 4 HAARE Anders NOR 126.5 18 91.7 1.6 64.3
30 12 RINGEN Sondre NOR 128.5 18 91.1 -2.3 64.0
31 35 BAER Moritz GER 126.0 18 92.1 -0.8 61.0
32 26 SEMENIC Anze SLO 122.5 18 92.3 3.8 59.3
33 13 TKACHENKO Sergey KAZ 124.5 18 91.3 -1.5 57.6
34 34 HULA Stefan POL 123.5 18 92.0 0.1 57.3
35 2 SCHULER Andreas SUI 122.0 18 91.4 1.6 56.2
36 58 LANISEK Anze SLO 116.0 15 90.2 -3.2 56.1
37 16 STURSA Vojtech CZE 121.0 18 91.6 3.0 55.8
38 36 WOLNY Jakub POL 123.0 18 91.7 -1.0 55.4
39 28 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 120.5 18 91.8 3.2 55.1
40 27 BARTOL Tilen SLO 120.0 18 92.0 3.0 54.0
41 31 JUSTIN Rok SLO 119.5 18 91.7 3.4 53.5
42 30 PETER Dominik SUI 119.5 18 92.1 2.9 53.0
43 15 NAZAROV Mikhail RUS 118.5 18 91.5 3.9 52.2
44 21 DESCHWANDEN Gregor SUI 118.5 18 91.8 3.2 51.5
44 5 SAKALA Filip CZE 119.0 18 91.9 2.3 51.5
46 32 AALTO Antti FIN 117.5 18 92.0 4.2 50.7
47 33 KYTOSAHO Niko FIN 117.5 18 91.0 3.8 50.3
48 42 FREITAG Richard GER 117.0 17 91.2 -0.5 50.2
49 3 INSAM Alex ITA 116.5 18 91.2 1.4 46.1
50 11 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 119.5 18 91.0 -4.5 45.6
51 23 SATO Keiichi JAP 115.0 18 91.6 3.5 45.5
52 6 IWASA Yuken JAP 116.5 18 91.2 0.1 44.8
53 50 HOERL Jan AUT 110.0 16 90.0 0.8 44.1
54 19 ITO Kenshiro JAP 113.5 18 92.0 2.7 42.0
55 29 MURANKA Klemens POL 113.0 18 91.7 3.5 41.9
55 25 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 112.5 18 91.4 4.4 41.9
57 18 POLASEK Viktor CZE 114.0 18 91.6 -0.7 39.5
58 7 MUMINOV Sabirzhan KAZ 112.0 18 92.0 1.6 38.2
59 20 POHJOLA Arttu FIN 110.5 18 91.2 3.0 36.9
60 9 TOCHIMOTO Shohei JAP 112.0 18 91.1 -2.0 34.6
61 10 CHOI Heung Chul KOR 108.0 18 90.6 -2.9 26.5
62 22 CHOI Seou KOR 101.0 18 90.4 4.4 21.2
63 1 KARLEN Gabriel SUI 102.5 18 90.4 1.5 21.0

Źródło: własne

Foto: Dawid Michalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here