PŚ w Rasnovie: Lindvik wygrywa, Polacy w czołówce kwalifikacji

0
844
Marius Lindvik
fot. David Michalski

Marius Lindvik wygrał czwartkowe kwalifikacje na skoczni Trambulina Valea Carbunarii. Norweg poszybował na 98 metr. Najwyżej z Polaków, na szóstym miejscu, uplasował się Dawid Kubacki (95 m), tuż za nim był Kamil Stoch (99 m), który miał problemy przy lądowaniu. W piątkowym konkursie zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. 

W kwalifikacjach najlepszy okazał się Marius Lindvik (98 metrów). Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft (98,5 m), trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler, który lotem na 101 metr ustanowił oficjalny rekord skoczni.

W pierwszej serii piątkowego konkursu kibice obejrzą w akcji sześciu Polaków. Awans wywalczyli: Dawid Kubacki (6. miejsce), Kamil Stoch (7. miejsce), Piotr Żyła (11. miejsce), Jakub Wolny (22. miejsce), Klemens Murańka (30. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (38. miejsce). Do „50” nie zmieścił się Paweł Wąsek, który uplasował się na na pechowym 51. miejscu.

Początek piątkowego konkursu w Rasnovie zaplanowano na 14:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej ma rozpocząć się seria próbna.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia w Rumunii 😊🇷🇴 . . . #romania#skijumping#ski#jumping#skaczemypl#skijumpinghill#skijumpingteam

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)


źródło: własne, fis-ski.com, instragram.com
FOTO: David Michalski