Adam Małysz pokonał koronawirusa. „Testy wykazały, że jestem zdrowy”

0
973
fot. David Michalski

Jeden z najwybitniejszych polskich skoczków narciarskich, Adam Małysz, przekazał w piątek informację, że nie jest już zakażony koronawirusem. „Testy wykazały, że jestem zdrowy”- poinformował swoich fanów na portalach społecznościowych dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Adam Małysz, dwudziestego drugiego czerwca podzielił się ze światem informacją, że zachorował na koronawirusa. „Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.”- dodał Małysz. Zaapelował także do swoich fanów, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa oraz dbali o siebie.

Z powodu wykrycia koronawirusa w organizmie czterokrotnego medalisty igrzysk olimpijskich, poddani testom zostali wszyscy członkowie reprezentacji narodowej w skokach narciarskich. Jednak wyniki u wszystkich były negatywne.

W ostatni piątek, „Orzeł z Wisły”, za pośrednictwem mediów społecznościowych oświadczył, że Jego kwarantanna właśnie dobiega końca, a testy wykazały, że jest zdrowy. „Mogę wrócić do normalnego funkcjonowania oraz pracy, co bardzo mnie cieszy”-napisał Adam Małysz.

Adam Małysz jest jednym z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii tej dyscypliny. Zdobył cztery medale ZIO, trzy srebrne i jeden brązowy. Jest czterokrotnym mistrzem świata oraz triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni. W dorobku ma jeszcze m.in. cztery Kryształowe Kule za zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (w sezonach 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003 i 2006/2007).

źródło: własne, instagram.com., skaczemy.pl
fot. David Michalski