Po upadku na skoczni w Premanon, zmarł Thomas Lacroix, były skoczek narciarski

0
604
fot. pixabay.com

W czwartek dziewiątego lipca ze szpitala uniwersyteckiego Besancon w Doubs, dotarły do nas tragiczne informacje. Po upadku na skoczni w Premanon, zmarł Thomas Lacroix, były skoczek narciarski i lekarz reprezentacji Francji. O śmierci poinformowali dziennikarze portalu ledauphine.com.

Zmarł Thomas Lacroix , który w niedzielne popołudnie upadł po oddaniu rekreacyjnego skoku i z ciężkimi obrażeniami został helikopterem przetransportowany do szpitala, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Stan Francuza był od początku określany jako tragiczny. Miał on nadal ważną licencję skoczka narciarskiego, a na skoczni panowały dobre warunki.

Brak opisu.
fot. facebook.com/Nicolas Jean-prost/

Lacroix jest pierwszą od dwunastu lat ofiarą śmiertelną na skoczni narciarskiej. Na początku 2008 roku podczas treningu na skoczni K-56 w Oberstdorfie upadł Holender, Jermo Ribbers, który prawdopodobnie uderzył głową o bandę. Chwilę po przewiezieniu do szpitala, Ribbers zmarł.

Thomas Lacroix na obiekcie w Premanon czuł się właśnie najlepiej. W 2003 roku wygrał tam swoje jedyne zawody seniorskie. Triumfował w Pucharze Francji. Nigdy jednak nie wystąpił w Pucharze Świata. W 1996 roku zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym. W 2010 roku wziął udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, jako lekarz reprezentacji Francji.

fot. pixabay.com
źródło: sport.tvp.pl, skijumping.pl