Wypowiedź Kamila Stocha po niedzielnym konkursie LGP w Wiśle

0
1077
fot. David Michalski

Kamil Stoch zakończył rywalizację na drugim miejscu zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym konkursie Letniego Grand Prix w Wiśle im. Adama Małysza. Zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane łącznie w karierze stanął już 25 razy na podium podczas konkursów LGP. Liderem tej klasyfikacji jest Adam Małysz (28 razy na podium).

Wypowiedź Kamila Stocha po niedzielnym konkursie LGP w Wiśle:

Kamil Stoch udzielił wypowiedzi po niedzielnym konkursie. Reprezentant Polski stwierdził, że zabrakło mu świeżej energii, jednak jest zadowolony ze swojego występu:: „Dzisiaj zabrakło takiej dobrej, świeżej energii, ale to jest normalne na tym etapie przygotowań. . Jestem bardzo zadowolony z poziomu tych skoków oraz z zajętego miejsca”

Zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane stwierdził, że w drugi skok z sobotniego konkursu był jego najlepszą próbą w obecnym sezonie: „Drugi skok z pierwszego konkursu był zdecydowanie najlepszy w tym sezonie. Będę teraz dążyć do tego, żeby takich skoków było jak najwięcej w konkursach”

Kamil Stoch dostrzegł plusy w związku z obowiązkową kwarantanną: „Przerwa spowodowana kwarantanną była dla mnie dobra. W końcu mogłem poświęcić czas rodzinie i samemu sobie. Normalnie realizowaliśmy plan, który mieliśmy rozpisany. Był on podobny do tego, którzy otrzymaliśmy w zeszłym roku. Jeżeli chodzi o same przygotowania, to pandemia nie miała na nas żadnego wpływu, po prostu realizowaliśmy swoje zadania”

Reprezentant Polski zaznaczył również, że w kwestii planowania startów polega na trenerach: „Polegam na trenerach w kwestii planowania startów, oni wyznaczają nam drogę do tego, aby jak najlepiej przygotować się do zimy. Wydaje mi się, ze nie potrzebujemy dużo startów. Te zawody pokazały nam w jakim miejscu jesteśmy, a mnie – co jeszcze powinienem udoskonalać. Cieszę się, że jest jeszcze czas do zimy, aby skupić się nad tymi rzeczami i być lepiej przygotowanym. Zawsze staram się dawać z siebie wszystko, zarówno na treningach, jak i w zawodach. Czasami początek sezonu zimowego jest trochę niemrawy, w tym roku trzeba być bardziej zmobilizowanym, mentalnie gotowym na początek i być na pełnych obrotach”

________________________________________________________

  • Źródło: Własne
  • Foto: David Michalski