Wypowiedź Michala Dolezala po niedzielnym konkursie

0
669
fot. David Michalski

Michal Dolezal może być zadowolony z występu reprezentantów Polski w dzisiejszym konkursie LGP w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Zwycięstwo odniósł bowiem Dawid Kubacki, na drugiej pozycji uplasował się Kamil Stoch, a podium uzupełnił Piotr Żyła.

Trener naszej kadry udzielił wypowiedzi po konkursie, w którym podsumował występ reprezentantów Polski: „Jestem bardzo pozytywnie nastawiony po dzisiejszym konkursie. Wiem też, że dalej jest nad czym pracować. Pierwsza trójka zrobiła dokładnie to, co miała zrobić. Bardzo dobrze spisali się również młodzi zawodnicy, przede wszystkim Tomek Pilch. Z kolei Paweł Wąsek skakał z większą rezerwą niż w treningach, co pozwoliło mu dwa razy zapunktować. Klimek Murańka też oddał dobre skoki, szkoda jednak tego lądowania, bo mógłby zakończyć zmagania na wyższej pozycji. Staramy się wszystkim dawać równe szanse. Skoczkowie mogą bowiem się od siebie uczyć, ich celem jest ciągła poprawa. Dzisiaj Kamil Stoch miał problemy z timeingiem. Skoki co prawda nie były na luzie, ale i tak świetnie sobie poradził

Michal Dolezal zwrócił także uwagę na nieobecność w Wiśle czołowych skoczków: „W Wiśle brakowało około 15 skoczków ze ścisłej czołówki. Do zimy jest jednak dużo czasu, mamy również spore rezerwy. Musimy cały czas ciężko pracować”

Trener zastanawia się także, jak będzie dalej wyglądała sytuacja w skokach narciarskich: „Zobaczymy, jaka będzie sytuacja z Pucharami Kontynentalnymi, m.in. konkurs w Wiśle nie został odwołany. Część naszych skoczków będzie zatem miała możliwość sprawdzenia się w zawodach. Dopiero później podejmiemy decyzję w tej kwestii. Sytuacja jest jednak dla wszystkich taka sama. Musimy codziennie pracować. W obecnej sytuacji bardzo trudno jest cokolwiek przewidzieć. Cały czas czekamy na kolejne decyzje. Dzisiaj czytałem, że zawody z Japonii mogą być przeniesione do Europy. Wydaje mi się, że bardzo realistycznym rozwiązaniem byłoby rywalizowanie zawodników w zawodach przynajmniej raz w miesiącu. Nie potrafię sobie jednak wyobrazić, aby konkursy odbywały się co tydzień”

_________________________________________________________

  • Źródło: Własne
  • Foto; David Michalski