MŚ w Lotach Narciarskich w Planicy: Karl Geiger prowadzi po pierwszym dniu rywalizacji!

0
219
fot. David Michalski

Karl Geiger prowadzi po pierwszym dniu rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w Planicy. Trzech Polaków plasuje się w pierwszej dziesiątce.

Karl Geiger oddał skoki na odległości 241 i 223,5 metra, co pozwoliło mu prowadzić po dwóch seriach na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich. Drugi Halvor Egner Granerud (221 i 229,5 m) traci do lidera 4,6 punktu. Na trzeciej pozycji plasuje się Markus Eisenbichler (220 i 247 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Michael Hayboeck (245,5 i 217 m), Robert Johansson (220 i 228,5 m), Yukiya Sato (222 i 229 m), Piotr Żyła (221,5 i 224,5 m), Kamil Stoch (213 i 229 m), Andrzej Stękała (224,5 i 215,5 m).

Wyniki Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy po 1 dniu:

LP.ZAWODNIKKRAJODL.1ODL.2SUMA PKT.
1GEIGER KarlGER241223.5431.2
2GRANERUD Halvor EgnerNOR221229.5426.6
3EISENBICHLER MarkusGER220247425.7
4HAYBOECK MichaelAUT245.5217422.9
5JOHANSSON RobertNOR220228.5411.4
6SATO YukiyaJAP222229408.9
7ŻYŁA PiotrPOL221.5224.5408.5
8STOCH KamilPOL213229399
9KLIMOW JewgienijRUS237208397
10STĘKAŁA AndrzejPOL224.5215.5396.5
11PASCHKE PiusGER212.5224.5395.7
12KUBACKI DawidPOL219215.5394.8
13SCHMID ConstantinGER216.5219.5389.4
14TANDE Daniel AndreNOR203218.5372.3
15SATO KeiichiJAP205217.5371.6
16AALTO AnttiFIN205208.5371.3
17LANISEK AnzeSLO196218.5368.9
18ASCHENWALD PhilippAUT201.5218366.7
19KOBAYASHI RyoyuJAP203212.5359.6
20PAVLOVCIC BorSLO207198357.4
21FORFANG Johann AndreNOR202.5213356.6
22ERIKSEN Sander VossanNOR207208354.1
23PREVC DomenSLO206206.5353.8
24BOYD-CLOWES MackenzieCAN200212350.5
25BRESADOLA GiovanniITA199.5202347.9
26SCHLIERENZAUER GregorAUT193199.5342.5
27ZAJC TimiSLO205199339.3
28AIGRO ArttiEST200.5196.5330.8
29SOUKUP MatthewCAN204196.5325.5
30NAZAROW MichaiłRUS203178.5311.9
31SADREJEW DaniłRUS196163.3
32MANKOW IljaRUS195162.9
33KOZISEK CestmirCZE194.5159.7
34KAHOFER Timon-PascalAUT181.5151.4
35NAKAMURA NaokiJAP185.5151.3
36NOUSIAINEN EetuFIN183.5148.9
37MAATTA JarkkoFIN174.5143.8
38KALINICZENKO WitalijUKR176.5143.4
39LARSON CaseyUSA181.5141.5
40INSAM AlexITA179.5134.3

__________________________________________________

  • Źródło: Własne
  • fot. David Michalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here