Joanna Szwab: „Chciałybyśmy więcej takich konkursów”

0
882
fot. Anna Chlapek

We wtorek 22.12., na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle po raz pierwszy w historii rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet na dużej skoczni. Tytuł Wicemistrzyni Polski, ex aequo z Kingą Rajdą, udało się zdobyć Joannie Szwab.

Mam mieszane uczucia, gdyż warunki dzisiaj były bardzo zmienne. To był szalony konkurs. Trudno mi się odnieść do moich skoków, bo nie wiem, co wykonałam ja, a co wiatr. W pierwszym skoku miałam dużą „lufę”, którą niestety nie do końca wykorzystałam. teraz wiało mi z tyłu. Jednak raczej oceniam te zawody na plus, zwłaszcza w porównaniu z moim występem w Ramsau – tak wtorkowe Mistrzostwa Polski w Wiśle skomentowała Joanna Szwab.

Reprezentantka Polski przyznała także, że liczy na rozgrywanie dalszych krajowych zawodów kobiet na dużej skoczni. – Chciałybyśmy więcej takich konkursów, ale przy stabilniejszych warunkach. Fajnie, że zawody się odbyły, ale szkoda, że tak się skończyły.

Celem skoczkini na najbliższą przyszłość jest przede wszystkim ustabilizowanie swoich skoków. – Teraz chciałabym ustabilizować moje skoki. Błąd, który popełniam powoduje, że nie czuję progu, przez co spadam i nawet nie czuję momentu lotu. Muszę nad tym pracować, żeby nie doprowadzać do tego.

Źródło: Własne

FOTO: Anna Chlapek