Joanna Szwab: „Cieszę się, że w końcu udało mi się nie spiąć na zawodach”

0
477
fot. Kinga Stanaszek

W dniach 21.08. – 22.08. w rumuńskim Râșnovie odbyła się rywalizacja kobiet z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Swój start w zawodach do udanych zaliczyć może Joanna Szwab, która drugiego dnia zmagań stanęła na najniższym stopniu podium.

„Swój występ oceniam pozytywnie. Cieszę się, że w końcu udało mi się nie spiąć na zawodach. Jestem tutaj, bo zawsze podczas ważnych konkursów spinam się i nie potrafię skoczyć tak, jak robię to na treningach. Byłam tak zła i zrezygnowana po zawodach we Frenštácie, że poprosiłam trenerów, abym mogła tu przyjechać i skoczyć na luzie. Udało się to i ten wynik daje mi motywację, a niedawno traciłam wszelką nadzieję” – powiedziała po niedzielnych zmaganiach w Râșnovie. Przyznała także, że ten obiekt odpowiada jej latem, ale sprawiał jej problem podczas zmagań zimowych.

Reprezentantka Polski nie wie jeszcze, jakie są następne konkursy, w których wystartuje.

„W najbliższym czasie będziemy raczej kłaść nacisk na trening. Nie skupiam się na tym, gdzie pojadę, bo z treningu na trening się to zmienia, często na każdym inna z nas jest lepsza. To miesza się tak, że nie wiadomo, kto gdzie pojedzie” – zakończyła.

Korespondencja z Râșnova: Kinga Stanaszek

FOTO: Kinga Stanaszek