Międzynarodowa rywalizacja powraca do Liberca

0
797
fot. Kinga Stanaszek

W najbliższy weekend skocznie w Libercu gościć będą skoczków i skoczkinie podczas zmagań z cyklu Alpen Cup dla zawodników w wieku 15 – 19 lat. Na starcie zmagań zobaczymy zawodniczki i zawodników z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii oraz Czech.

Zawody z cyklu Alpen Cup przeznaczone są dla zawodników w wieku 15 – 19 lat. Uczestniczą w nich skoczkowie z państw na terenie których znajdują się Alpy, do tej grupy zostały dodatkowo przyjęte Czechy. W ramach zawodów mężczyzn skakać mogą zawodnicy tylko z państw należących do wyżej wspomnianej grupy, w kategorii kobiet – także skoczkinie o innych narodowościach.

„Jestem bardzo zadowolony, że możemy przeprowadzić te zawody. Dla nowej generacji skoczków będzie to okazja do sprawdzenia swoich sił na własnej skoczni w walce z zawodnikami z państw alpejskich, co przynosi motywację i jest ważnym punktem w dalszym rozwoju ich kariery” – powiedział Jakub Janda.

W zmaganiach uczestniczyć będą zawodnicy i zawodniczki z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii i Czech. W kategorii mężczyzn wystartują m.in. František Lejsek, Kryštof Hauser, Filip Křenek i Petr Vaverka, a wśród kobiet – Anežka Indráčková.

„To dla nas wielka przyjemność znów zorganizować międzynarodowe zawody na kompleksie skoczni w Libercu. Wierzymy, że uczestnictwo młodych zawodniczek i zawodników przyczyni się do dalszego rozwoju tego tradycyjnego czeskiego sportu” – skomentował Lukáš Heřmanský.

„Jest to dla nas, po długim czasie, kolejne wielkie wyzwanie oraz szansa organizować tutaj zawody międzynarodowe. Wierzymy, że konkurs ten stanie się stałą częścią serii Alpen Cup także w przyszłych latach, abyśmy mogli stopniowo ożywić w Libercu tradycję tego pięknego sportu” – stwierdził Martin Ditrich – dyrektor sekcji skoków narciarskich w Czeskim Związku Narciarskim oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów.

Program zawodów

Sobota, 11.09.2021 r.

9:00 – oficjalny trening mężczyzn (2 serie)

11:15 – pierwsza seria konkursu mężczyzn

14:00 – oficjalny trening kobiet (2 serie)

14:45 – pierwsza seria konkursu kobiet

Niedziela, 12.09.2021 r.

9:00 – seria próbna mężczyzn

10:15 – pierwsza seria konkursu mężczyzn

13:00 – seria próbna kobiet

13:45 – pierwsza seria konkursu kobiet

Źródło: czech-ski.com / Własne

FOTO: Kinga Stanaszek