PŚ w Wiśle: komentarze najlepszych zawodników konkursu indywidualnego.

0
520
Stefan Kraft
Fot: Kinga Stanaszek

Za nami drugi konkurs Pucharu Świata 2021/2022 rozegrany w Wiśle. W rywalizacji indywidualnej zwyciężył Jan Hoerl, a kolejne miejsca zajęli Marius Lindvik oraz Stefan Kraft. Jak czołowa trójka skomentowała swoje występy?

Jan Hoerl po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w konkursie indywidualnym Pucharu Świata. Zawodnik nie krył zadowolenia: – Moje skoki były naprawdę dobre, uczucie, które mi teraz towarzyszy jest niesamowite. To moje pierwsze zwycięstwo i dało mi wiele motywacji na kolejne zawody. Myślę, że był to najlepszy weekend w mojej karierze – zwycięstwo w kwalifikacjach, zawodach drużynowych i indywidualnych. Moim celem jest pokazywać dobre skoki i po raz kolejny poczuć emocje towarzyszące wygranej – skomentował Austriak.

Marius Lindvik, który zajął drugą lokatę, także był zadowolony ze swojej dyspozycji: – Moje skoki były całkiem dobre i stabilne przez cały weekend, więc jestem bardzo szczęśliwy. To był dobry weekend. Moim celem jest kontynuować takie skoki, mam także nadzieję znów stanąć na podium.

Po raz drugi w tym sezonie trzecią lokatę zajął Austriak Stefan Kraft: – To były naprawdę świetne zawody z naprawdę stabilnymi warunkami i dwoma Austriakami na podium. Jestem szczęśliwy, że po raz kolejny udało mi się być w czołowej trójce. To niesamowite uczucie skakać przed tak fantastyczną publicznością. Atmosfera była naprawdę wspaniała. Moim celem na dalszą część sezonu jest utrzymanie takich skoków.

źródło: własne

Fot. Kinga Stanaszek