PŚ w Klingenthal: Kobayashi wygrywa kwalifikacje! Stoch trzeci!

0
625
Ryoyu Kobayashi
fot. Kinga Stanaszek

Najlepszy w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego w Klingenthal okazał się Ryoyu Kobayashi. Za Japończykiem uplasował się lider Pucharu Świata, Karl Geiger. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Stoch. Kwalifikację uzyskali wszyscy reprezentanci Polski.

Ryoyu Kobayashi, mimo przerwy od startów spowodowanej kwarantanną, udowadnia, że wciąż jest w dobrej formie. W piątkowych kwalifikacjach oddał skok na odległość 133 metrów i tym samym zapewnił sobie czołową pozycję. Za Japończykiem uplasował się z kolei Karl Geiger (131m). Reprezentantowi Niemiec do lidera zabrakło jedynie pół punkta. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany najlepszy z Polaków, Kamil Stoch. Wylądował on na 130 metrze.

Czwartym zawodnikiem kwalifikacji był Killian Peier, który oddał skok na 129,5 metra. Piąty był Andreas Wellinger (129m), szósty Simon Ammann (131m), a siódmy Pius Paschke (127,5m). Na ósmym miejscy ex aequo uplasowali się Stefan Kraft (127m) i Stephan Leyhe (128m). Czołową dziesiątkę uzupełnił Daniel Huber (126,5m).

Do sobotniego konkursu awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Zaraz za czołową dziesiątką, na dwunastej pozycji, uplasował się Piotr Żyła (124m). Osiemnasty był Paweł Wąsek (126m), a czterdziesty piąty Aleksander Zniszczoł (118m).

>>> pełne wyniki kwalifikacji <<<

Jutrzejszy konkurs indywidualny rozpocznie się o 16. Zostanie poprzedzony serią próbną o godzinie 14:45.

  • źródło: www.fis-ski.com
  • Fot.: Kinga Stanaszek