PŚ w Zakopanem: „W Ruce byłem pogubiony, teraz wszystko zaczyna wracać do normy” – komentarze Polaków po konkursie indywidualnym.

0
290
fot. Anna Chlapek

Weekend w Zakopanem dobiegł końca. Konkurs indywidualny wygrał Norweg Marius Lindvik. Dyspozycja Polaków nie pozwoliła na rywalizację o najwyższe pozycje. Najlepszy z naszych rodaków, Piotr Żyła, zajął 17. miejsce. Paweł Wąsek uzyskał 22. lokatę, a Stefan Hula 27. Reszta Polaków nie zakwalifikowała się do drugiej serii. Jak nasi reprezentanci ocenili swoje występy?

Stefan Hula: Cieszę się, gdyż zdobyłem swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Skoki nie były złe, ale wciąż muszę skakać dalej. Szkoda drugiej serii, bo spóźniłem skok i przez to nie odleciałem. Starałem się podejść do zawodów spokojnie i robić swoje. W Ruce byłem pogubiony, teraz wszystko zaczyna wracać do normy, ale wciąż są rezerwy.

Piotr Żyła: Nie spodziewałem się, że tyle ludzi przyjdzie na moje urodziny. Jestem zadowolony, że chociaż ostatnim skokiem dobrze zakończyłem weekend, jednak wciąż mam rezerwy. Wczoraj było źle, dzisiaj udało mi się poprawić. Miałem duże problemy po Bischofshofen na treningu w środę, ale pozbierałem się i będzie jeszcze lepiej.

Paweł Wąsek: Moje skoki są stabilne, na w miarę podobnym poziomie, chociaż wciąż nie takie jakbym chciał. Mimo to, jestem zadowolony. Cieszę się, że mogłem się tu pokazać, skakać przed kibicami, cieszyć się skokami. Czułem się dobrze, takie konkursy dają dużo pewności siebie.

źródło: własne

Fot.: fot. Anna Chlapek