Alexander Stoeckl: „Nasi skoczkowie osiągają słabszą wysokość lotu niż inni skoczkowie. To kwestia problemów z kombinezonami”

0
852

Alexander Stoeckl znalazł główną przyczynę słabszych występów swoich podopiecznych w obecnym sezonie. Norwegowie w poprzednim sezonie wygrali Puchar Narodów, a aktualnie zajmują dopiero piąte miejsce. 

Według trenera norweskich skoczków głównym problemem są kombinezony:

– „Nasi skoczkowie osiągają słabszą wysokość lotu niż inni skoczkowie. To kwestia problemów z kombinezonami. Musimy znaleźć sposób, by naprawić tę sytuację. Technicznie wszyscy skaczą dobrze. Są na niezłym poziomie, który powinien wystarczać do walki o czołowe lokaty. Wierzymy, że odpowiedzialność za te słabe wyniki ponoszą niedociągnięcia w wyposażeniu.” – powiedział Alexander Stoeckl

Alexander Stoeckl wraz ze sztabem trenerskim nie wiedzą jeszcze jakie zmiany do kombinezonów w porównaniu do poprzedniego sezonu wprowadziły pozostałe reprezentacje.

„Używamy tego samego sprzętu, co w zeszłym roku. W ubiegłym sezonie dobrze się spisywał i dawał nam pewną przewagę, dlatego postanowiliśmy powstrzymać się od dokonywania zmian. Tymczasem czołowe ekipy tego sezonu eksplorują inne możliwości i stosują odmienną filozofię. Nie wiemy dokładnie, co robią, ale widać wyraźnie różnice w modelach kombinezonów. Zawodnicy tych drużyn osiągają dużo lepsze wyniki od nas, więc ich rozwiązania muszą być bardziej optymalne. Naszym najważniejszym zadaniem jest teraz analiza tych różnic i wprowadzenie poprawek” – dokończył trener norweskiej kadry


  • Źródło: nrk.no/dagbladet.no
  • Foto: fis-ski.com