Alexander Stoeckl oczekuje ostrej rywalizacji o miejsca w drużynie!

0
869

Najlepsi norwescy skoczkowie trenowali przez tydzień w Oberstdorfie. Siedemnastu zawodników pracowało nad swoją formą na nadchodzący sezon na skoczniach Erdinger Arena.

„To jest dla nas ważny obóz treningowy, ostatni przed zimą. Skakaliśmy tu na lodowych torach, te same będą używane podczas Turnieju Czterech Skoczni. Start podczas tego turnieju jest zawsze ważny, dlatego właśnie tutaj- trenujemy” – powiedział Alexander Stoeckl.

Austriacki szkoleniowiec jest zadowolony z treningów w Niemczech i z przygotowań do zimy.

„W tym tygodniu zobaczyliśmy skoki na wysokim poziomie. Oczywiście ciężko powiedzieć, gdzie stoimy w stosunku do zawodów międzynarodowych. Obecnie mamy wielu znakomitych skoczków. Skoczkowie z Kadry B dostaną miejsca do grupy wyjeżdżającej na Puchar Świata po ostrej walce o możliwość rywalizacji w zimie. W kadrze jest dużo energii i jestem zadowolony z przygotowań do sezonu” – dodał.

Drużyna odbyła wewnętrzne zawody na dużej i normalnej skoczni w Oberstdorfie w czwartek. Zwyciężył Andreas Stjernen, który w czterech skokach uzyskał 489,5 pkt. Za nim uplasowali się Fredrik Bjerkeengen (486 pkt) oraz Anders Fannemel (483 pt). Dalsze miejsca zajęli Daniel – Andre Tande, Joacim Oedegaard Bjoereng, Tom Hilde, Halvor Egner Granerud, Joachim Hauer, Kenneth Gangnes i Johann Andre Forfang.

W zmaganiach kobiet najlepsza była Maren Lundby (465 pkt). Kolejne miejsca zajęły Line Jahr (462,5 pkt) oraz Anniken Mork (434,5 pkt).

„Pracowałem ciężko całe lato i moje skoki są teraz dobre” – powiedział Andreas Stjernen.

„To były uczciwe zawody. Wiedzieliśmy, że Stjernen, Fannemel i Tande są wśród faworytów, ale byliśmy zaskoczeni dobrymi skokami Fredrika” – stwierdził Stoeckl, który dodał, iż Tom Hilde jest na najlepszej drodze do starej formy po dobrych występach na treningach.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska