Anders Fannemel: “Moje cele to Igrzyska Olimpijskie i MŚ w Lotach”

0
1619
fot. Kinga Stanaszek

W ubiegły weekend, po raz pierwszy od fatalnego upadku w Wiśle, Anders Fannemel wziął udział w międzynarodowej rywalizacji.

“To świetne uczucie, móc pierwszy raz od tak długiego czasu brać udział w zawodach. Ostatni weekend oceniam na plus, choć nie jestem w pełni usatysfakcjonowany z sobotniego występu”, przyznał. “Muszę jeszcze trochę popracować nad tym, by znów być w stanie oddawać dobre skoki przez cały weekend. W każdym razie było to pozytywne doświadczenie i dobra okazja, by sprawdzić swoją formę”.

Fannemel opowiedział także o swoich przygotowaniach do powrotu do rywalizacji. “Po rehabilitacji, musiałem przede wszystkim przejść testy fizyczne, których wyniki okazały się wystarczająco dobre dopiero pod koniec sierpnia. Musiałem także czekać dwa tygodnie od uzyskania drugiej dawki szczepionki, by móc wziąć udział w konkursach międzynarodowych”, wyjaśnił.

Skoczek wspomniał także o pracy, którą zajął się, gdy przechodził rehabilitację. “Przez ostatnie dwie zimy pracowałem jako trener skoków narciarskich. Teraz jednak zamierzam w 100% skupić się na pracy nad swoją formą, więc nie miałbym na to czasu”, stwierdził.

W najbliższy weekend Fannemela czeka udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Będą to pierwsze, międzynarodowe konkursy w jego rodzinnym kraju od czasu odwołania Raw Air w marcu 2020 roku. “Bardzo cieszę się z tego, że międzynarodowa rywalizacja w końcu powraca do Norwegii. Myślę, że przyszła już na to pora”, stwierdził.

Fannemel dodał także, że najbliższe zawody stanowią ważny punkt w jego przygotowaniach do sezonu zimowego. “Dobrze będzie wziąć udział w kolejnych zawodach jeszcze przed końcem lata„.

Były rekordzista świata przyznał jednak, że czuje pewną różnicę przy oddawaniu skoków po kontuzji i tak długiej rehabilitacji. “Staram się skakać tak samo, ale boję się polecieć za daleko. Nigdy wcześniej nie myślałem w ten sposób, lecz przez kontuzję czasami mam takie myśli z tyłu głowy”. Fannemel skupia się jednak nad tym, co go motywuje, na radości ze skakania oraz celach, które przed sobą postawił – starcie na Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata w Lotach w Vikersund.

Rozmawiała Zuzanna Janeczek

  • źródło: własne
  • fot. Kinga Stanaszek