Andrzej Stękała dołącza do składu na Titisee-Neustadt!

0
1712
FOTO: Martyna Malich

Już w najbliższy weekend, w dniach 6-7 stycznia w niemieckim Titisee-Neustadt rozegrane zostaną kolejne tej zimy zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na obiekcie HS-142 będzie mogło wystartować pięciu reprezentantów Polski. We wtorek trener Radek Žídek ogłosił nazwiska czterech skoczków, którzy są pewni startu w najbliższych zawodach. Natomiast dzisiaj szkoleniowiec Kadry Narodowej B przekazał informację, że w Titisee-Neustadt wystartuje również Andrzej Stękała. 

Zbyt silny wiatr uniemożliwił dzisiaj naszym skoczkom trening na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. – „Niestety dzisiaj w Zakopanem wieje, dlatego musieliśmy odwołać zaplanowany wcześniej trening na skoczni. Jednak podjęliśmy decyzję, że do Klimka Murańki, Przemka Kantyki, Olka Zniszczoła i Pawła Wąska dołączy Andrzej Stękała” – informuje Radek Žídek. – „Jeśli warunki pozwolą, to jutro oddamy kilka skoków na Wielkiej Krokwi i w piątek udamy się na zawody do Niemiec. Natomiast dzisiaj po południu czeka nas jeszcze trening imitacyjny na sali” – dodaje Czech.

Program zawodów:

06.01.2018, sobota
– 09:30 – odprawa techniczna
– 11:30 – oficjalny trening
– 12:45 – seria próbna
– 14:00 – pierwsza seria konkursowa07.01.2018, niedziela
– 12:00 – seria próbna
– 13:30 – pierwsza seria konkursowa
Polacy z Titisee-Neustadt udadzą się prosto do Bischofshofen, gdzie w dniach 10-11 stycznia 2018 roku odbędą się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Na zawody w Austrii do składu naszej kadry dołączy Tomasz Pilch – aktualny lider Pucharu Kontynentalnego, który zadebiutuje w Pucharze Świata w Innsbrucku. – „Wszyscy z Titisee-Neustadt pojedziemy prosto na zawody do Austrii. Tam dołączy do nas Tomek Pilch, który na pewno wystartuje w Bischofshofen. Zawodników będzie sześciu, jednak w konkursie będzie mogło powalczyć tylko pięciu. Dlatego po zawodach w Titisee-Neustadt zdecydujemy, która czwórka jeszcze wystartuje w Austrii” – wyjaśnia Radek Žídek. – Natomiast szósty zawodnik będzie przedskoczkiem podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen – dodaje trener Kadry Narodowej B.
Początkowo zawody Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen zaplanowane były w weekend 13-14 stycznia, jednak w ostatnich dniach organizatorzy podjęli decyzję o zmianie terminu. Skoczkowie powalczą w Bischofshofen już w przyszłą środę oraz czwartek, czyli w dniach 10-11 stycznia 2018 roku. Dlatego nasza reprezentacja również zmieniła swoje plany i po konkursach w Titisee-Neustadt nie wróci do Polski, tylko prosto z Niemiec uda się do Bischofshofen.

  • Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • FOTO: Martyna Malich